Rekordowe e-usługi wyborcze

Ponad ćwierć miliona osób złożyło online wnioski o dopisanie do rejestru oraz spisu wyborców. To rekord – pochwaliło się Ministerstwo Cyfryzacji.

Wniosek o wpis do rejestru wyborców złożyły przez Internet dokładnie 44 tys. 703 osoby. O dopisanie do spisu wyborców zawnioskowało elektronicznie 219 tys. 711 osób. Razem to 264 tys. 414 osób. Dla porównania – przed wyborami do Parlamentu Europejskiego takich wniosków było ogółem ok. 45 tysięcy.

Najwięcej spłynęło ich w ostatnich dniach. Przy czym dotyczą one głównie dużych miast takich jak Warszawa (52,4 tys. wniosków), Kraków (ponad 25 tys. wniosków) czy Wrocław (23,4 tys. wniosków). Większość wniosków została już rozpatrzona. Pozostało ich ok. 20 proc., i urzędy pracują po godzinach. Samorządy chcą, by wszystkie wnioski zostały rozpatrzone na czas.

Samo złożenie wniosku nie jest równoznaczne z uzyskaniem pozytywnej decyzji o wpisie do rejestru. Złożony przez internet wniosek, to nie jest automat. Wniosek ten musi następnie zostać rozpatrzony przez właściwy urząd gminy.

Osoby, które skorzystały z możliwości wysłania wniosku przez internet i nie dostały z urzędu żadnej informacji, powinny się więc upewnić, że ich wniosek został rozpatrzony pozytywnie. Informacje o ewentualnych odmowach powinny trafić do wnioskodawców. Warto więc sprawdzić maila i skrzynkę na portalu GOV.PL, a w razie potrzeby zadzwonić do urzędu gminy, do którego przesyłany był wniosek.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

OnePlus łączy siły z twórcami DxOMark

Opublikowane przez - 19 maja 2017 0
Przedstawiciele OnePlus poinformowali, że połączyli siły z DxO, aby zaoferować nam jak najlepsze doznania płynące z użytkowaniu aparatów nadchodzącego flagowca…

Nokia D1C doczeka się dwóch modeli?

Opublikowane przez - 1 grudnia 2016 0
W przyszłym roku na rynku pojawią się nowe smartfony Nokii, co niejednokrotnie potwierdzali już przedstawiciele firmy. Według najnowszych informacji przyszłoroczny…