resident evil 2

Resident Evil 2 nie będzie ostatnim remakiem Capcomu

Zaprezentowany podczas tegorocznych targów E3 remake Resident Evil 2, prawdopodobnie nie będzie ostatnią tego typu produkcją przygotowaną przez Capcom.

Podczas ostatniej konferencji dla inwestorów, przedstawiciele Capcomu zdradzili, że oczekują od odświeżonej wersji Resident Evil 2 sprzedaży na poziomie co najmniej miliona egzemplarzy. Przy tej okazji padło pytanie, czy japoński producent ma zamiar kontynuować proces odświeżania swoich tytułów tak jak to zrobił z Resident Evil i Resident Evil 2. Odpowiedź była jednoznaczna, Capcom ma zamiar w dalszym ciągu wykorzystywać tytuły ze swojej bogatej biblioteki i przywracać im odpowiednią jakość.

Warto tu dodać, że japoński producent odświeżając swoje gry nie idzie na łatwiznę. Wystarczy spojrzeć na Resident Evil 2, który wygląd jak zupełnie nowy tytuł. Zresztą twórcy remake’u podkreślają, że pracowanie nad tak starymi tytułami (Residen Evil 2 ma już 20 lat) jest nie lada wyzwaniem. Trzeba nie tylko zadbać o odpowiednią oprawę, ale przede wszystkim o niezbędne poprawki w rozgrywce.

Resident Evil 2 zadebiutuje 25 stycznia 2019 roku.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane