Robustel ogłosił MEG5000 – nową przemysłową bramę brzegową dla środowiska IoT

Robustel, wiodący dostawca przemysłowych rozwiązań IoT/M2M, zarówno w dziedzinie sprzętu jak i usług, zapowiedział wprowadzenie na rynek MEG5000, nowego urządzenia przemysłowego Edge Gateway dla środowiska IoT.

Robustel MEG5000 wyróżniają trzy skalowalne karty, które wspierają różnorodne interfejsy, aby sprostać wymaganiom aplikacji w przemysłowym internecie rzeczy (IIoT). Dzięki szybkiemu wdrożeniu i prostej personalizacji ustawień brama może zostać przystosowana do potrzeb praktycznie każdego przemysłu.

Dzięki serwerowi typu edge computing MEG5000 może przetwarzać dane bezpośrednio w sieci brzegowej w czasie rzeczywistym. Pozwala to na zbieranie, analizowanie i działanie na danych w sposób bardziej efektywny, a także wspiera optymalizację, co stanowi istotną cechę w przypadku IoT. Transfer dużej ilości danych do chmury może przeciążać łącze, co powoduje opóźnienia. MEG5000 obsługuje Wi-Fi do 1300 Mbps przepustowości, co umożliwia zmniejszenie pobierania danych – serwer edge computing zachowuje się jak lokalne brzegowe narzędzie chmurowe.

Brama pracuje w oparciu o RobustOS, oprogramowaniu działającym na systemie operacyjnym Linux, które zostało stworzone specjalnie na potrzeby urządzeń Robustel. W skład RobustOS wchodzą podstawowe funkcje i protokoły, które zapewniają klientowi sprawne użytkowanie. Dodatkowo Robustel oferuje swoim partnerom i klientom oprogramowanie Software Development Kit (SDK), które pozwala na dalszą personalizację w języku C, Python lub Java. Dostarcza również bogaty wybór aplikacji, które odpowiadają różnorodności potrzeb na rynku IIoT.

Najważniejsze funkcje MEG5000:
  • 1 x 10/100/1000 Mbps WAN i 8 x 10/100 Mbps LAN

  • 802.11a/b/g/n/ac, obsługa AP i modułów klienta

  • Wysoka jakość, niezawodność oraz wydajność pozwalają zoptymalizować przetwarzanie danych

  • Wbudowane mSATA SSD do zapisu danych

  • Wbudowane czujniki temperatury monitorują temperaturę podczas pracy

  • IPsec/ OpenVPN/ GRE/ L2TP/ PPTP/ DMVPN

  • Opcjonalnie Backup Mode pozwalający wybrać tryb zimno, ciepło i ładowanie

  • Komplet funkcji ochrony i kodowania

  • Powiadomienia SMS, e-mail, DI/DO, SNMP trap lub RobustLink

  • Industrialny design, zasilanie 9 – 60 VDC, możliwość montażu na pulpicie, ścianie lub szynie 35 mm

Jedynym certyfikowanym dystrybutorem rozwiązań Robustel w Polsce jest firma KONTEL.

źródło: informacja prasowa

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane