Roszady personalne w Orange

Z końcem marca Jacek Kunicki wejdzie do zespołu zarządzającego Orange jako dyrektor wykonawczy odpowiedzialny za finanse. Maciej Nowohoński, który przez ostatnie sześć lat kierował finansami Operatora, będzie w dalszym ciągu jako członek zarządu rozwijał działalność hurtową i nowe możliwości biznesowe na tym rynku (np. projekt infrastrukturalny FibreCo.). Będzie także zarządzał sprzedażą nieruchomości firmy.

Jacek Kunicki jest związany z Orange od 2003 r. W tym czasie odpowiadał m.in. za relacje inwestorskie operatora. Od 2014 roku był szefem kontrolingu, raportując bezpośrednio do członka zarządu ds. finansów. Jacek Kunicki jest członkiem rady nadzorczej Networks! oraz Teltech (część Grupy Orange Polska). Przed dołączeniem do Orange, pracował w zespole finansowym telekomunikacyjnego Energis Polska. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania w Warszawie, posiada także dyplom MBA z Oxford Brookes University.

Maciej Nowohoński nadzorował finanse spółki jako członek zarządu od marca 2014. Od 2017 roku zarządza też sprzedażą nieruchomości firmy, a od lutego 2020 r. – działaniami Orange na rynku hurtowym. Wcześniej pełnił różne role o rosnącym zakresie odpowiedzialności w obszarze finansów, w tym w latach 2006-2014 jako kontroler Grupy Orange Polska. W latach 2010-2011 był w zarządzie spółki Emitel, natomiast w latach 2011-2013 z ramienia zarządu kierował finansami w spółce PTK Centertel. Przed dołączeniem do Orange pracował między innymi w Arthur Andersen i Andersen Business Consulting. Jest absolwentem kierunku Handel Zagraniczny Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz szkoły biznesu Hogeschool van Arnhem en Nijmegen w Holandii.

Zmiany wejdą w życie z dniem 31 marca 2020 r.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Nowa promocja Sharpa

Opublikowane przez - 25 maja 2020 0
Sharp rusza z promocją skierowaną do osób poszukujących telewizora o dużej przekątnej obrazu. Klienci, którzy dokonają zakupu 65-calowego modelu serii…