Rowery miejskie na Mapach Google

42 0
Google wprowadziło w Warszawie możliwość sprawdzania dostępności rowerów w systemie bikesharingu. Szacuje się, że na świecie istnieje ok. 1600 systemów miejskich rowerów i ponad 18 milionów współdzielonych pojazdów w 24 miastach w 16 krajach.

Chętni mogą teraz korzystać z Map Google, aby zlokalizować miejskie stacje rowerowe i sprawdzić ile rowerów jest dostępnych niedaleko miejsca, ich przebywania. Dowiedzą się też, czy na przystanku w pobliżu miejsca docelowego jest jeszcze puste miejsce, przy którym będziecie mogli zostawić rower.

Ponadto Mapy Google ułatwią wybór najlepszej opcji transportu dzięki informacjom w czasie rzeczywistym. Pokazują bowiem na bieżąco, kiedy przyjeżdżają i odjeżdżają ze swoich przystanków autobusy i pociągi.

Aby skorzystać z tej opcji w Warszawie należy wpisać w wyszukiwarkę na Mapach Google “Veturilo”, czyli nazwę warszawskiego systemu rowerów miejskich.

Możliwość spojrzenia z lotu ptaka na sieć rowerów miejskich jest teraz dostępna w Mapach Google na Androida i iOS w następujących miastach na całym świecie: Barcelona, ​​Berlin, Bruksela, Budapeszt, Chicago, Dublin, Hamburg, Helsinki, Kaohsiung, Londyn, Los Angeles, Lyon, Madryt, Meksyk, Montreal, Nowe Tajpej, Nowy Jork, Rio de Janeiro, San Francisco Bay Area, São Paulo, Toronto, Wiedeń, Warszawa i Zurych.

Related Post

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *