Rozwiązania Plantronics zgodne z ideą Smarter Working

143 0
Voyager Focus UC System
Voyager Focus UC System

Model pracy współczesnego biura zakłada aranżację typu open space. Powodem jest chęć integracji pracowników zaawansowana do tego stopnia, że niekiedy nawet szef oddziału przebywa w jednym pomieszczeniu z resztą załogi. Co zatem robić, aby wykonywanie różnorodnych zadań nie przeszkadzało w pracy innym i jak uniknąć rozkojarzenia i spadku produktywności? Z pomocą przychodzi idea Smarter Working, rozwijana wraz z postępem technologicznym.

– Czym właściwie jest Smarter Working? Najprościej mówiąc Smarter Working to mądrzejszy styl pracy umożliwiający personelowi wykonywanie pracy wszędzie tam gdzie i zawsze wtedy gdy jest on najbardziej produktywny i efektywny kosztowo z zachowaniem szacunku dla środowiska naturalnego. Razem z nim nadchodzi technologiczna odpowiedź na potrzeby pracowników biurowych, oraz tych, którzy wykonują zadania zdalnie np. łączą się z firmą ze swojego domu czy lokalnego, wynajętego biura. W jednym i drugim przypadku mamy do czynienia z podobnymi problemami, jak na przykład hałaśliwa przestrzeń wypełniona różnorodnymi, męczącymi dźwiękami i rozpraszającymi uwagę bodźcami – wyjaśnia Andrzej Wiśniewski, Dyrektor ds. Rozwoju w firmie KONTEL – importera rozwiązań Plantronics w Polsce. Koncepcje Smarter Working promują utworzenie w otwartej przestrzeni firmy kilku stref różniących się w zależności od charakteru i wymagań aktualnie wykonywanych obowiązków danej osoby. Jest więc strefa koncentracji, strefa spotkań, strefa rozmyślań i strefa komunikacji. Strefy, tak jak całe biuro, są otwarte i można wykorzystywać je w zależności od potrzeb. Styl ten promuje też pracę z domu lub z pobliskich, współdzielonych  biur do wynajęcia. Zdejmuje to z firmy koszty utrzymywania rzadko wykorzystywanej infrastruktury i poprawia warunki życiowe personelu.

 

Aby udogodnienia takie zafunkcjonowały i aby było możliwe wykonywanie obowiązków w różnych miejscach, bycie w dobrym kontakcie z firmą, współpracownikami i klientami potrzebne są nowe rozwiązania w zakresie urządzeń ułatwiających komunikację.

 

Voyager Focus UC
Voyager Focus UC

Najbardziej zaawansowany technologicznie produkt, wręcz naszpikowany udogodnieniami dedykowanymi do wygodnej pracy, to słuchawka Plantronics Voyager Focus UC pozwalająca rozmawiać bezprzewodowo na przemian z telefonu komórkowego oraz komputera. Dzięki użytym materiałom, takim jak gąbka zapamiętująca kształt ucha oraz obrotowym nausznikom pozwoli na komfortową pracę nawet przez wiele godzin. Wygodę prowadzenia rozmów zwiększa rozszerzony do 45 metrów zasięg Bluetooth. Oznacza to, że mając słuchawki na uszach możemy swobodnie poruszać się nie tylko po biurze, ale także w najbliższym jego sąsiedztwie nie tracąc zasięgu i tym samym nie przerywając rozmowy.

 

Opatentowana technologia inteligentnych sensorów czyni słuchawkę responsywną na zamiary użytkownika. Wystarczy założyć ją na głowę, aby automatycznie odebrać przychodzące połączenie lub wstrzymać odtwarzanie audio-wideo po zdjęciu słuchawek. Ten sam czujnik odpowiada też za aktualizację stanu obecności użytkownika w popularnych aplikacjach do pracy grupowej jak Skype, Skype4Business (daw. MS Lync), Cisco Jabber oraz wielu innych. Ponadto system sensorów wykryje mowę i powiadomi użytkownika, że jego mikrofon jest wyciszony i nie zbiera jego głosu. Zdjęcie słuchawki aktywuje w softphonach tryb „mute”, a jej założenie wznawia pracę mikrofonu. Wszystkie te innowacje pozwalają na redukcję zużycia akumulatora, co przekłada się na dłuższe działanie nawet do 12 godzin rozmów lub 15 słuchania muzyki bez konieczności doładowania.

 

Cała gama funkcji zawiera się w haśle FOCUSWARE, które z kolei jest kwintesencją zamysłu projektantów nowego Voyager’a. Skupienie uwagi w niesprzyjającym temu środowisku to wyzwanie, z którym wielu pracowników głośnych biur boryka się każdego dnia. Dzięki zastosowaniu w słuchawkach aktywnej redukcji szumów (ANC) możliwa jest lepsza koncentracja i wzrost ich produktywności oraz motywacji do dalszej pracy, mimo iż przestrzeń otwartego biura, w której pracują setki osób i komputerów oraz działa głośna klimatyzacja dostarcza wielu rozpraszających bodźców.

 

Zastosowany w Voyager Focus UC algorytm poprawy dźwięku DSP współpracuje z unikalnym systemem mikrofonów z redukcją dźwięków otoczenia, w ten sposób, że dźwięk jest krystalicznie czysty po obu stronach rozmowy. Nie ma zatem obaw o zniekształcenia przekazu czy niezrozumienie wynikające z rozpraszających hałasów wokół, ponieważ te są maksymalnie wytłumione i izolowane od toczącej się konwersacji. Element ten  szczególnie warto wziąć pod rozwagę, gdyż dzięki zastosowaniu technologii Plantronics trudno będzie naszemu rozmówcy odróżnić czy pracujemy w otwartym biurze, jedziemy samochodem czy też siedzimy w swoim gabinecie.

źródło: Plantronics

 

Related Post

ZTE Spro 2 już Polsce

Posted by - 14 grudnia 2015 0
ZTE wprowadził do sprzedaży w Polsce zapowiadany we wrześniu podczas targów IFA inteligentny, przenośny projektor ZTE Spro 2. Polska jest…

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *