Samochód jak smartfon – pod dom

Epidemia koronawirusa przynosi czasem całkiem zaskakujące efekty. Zabezpieczają się listonosze, kurierzy, dostawcy żywności. Jednak czy ktoś pomyślał, że można zamówić pod dom samochód i odebrać go w sposób bezdotykowy? Ano można, wystarczy skorzystać z odpowiedniej platformy, albo aplikacji. Takie rozwiązanie proponuje firma Carsmile zajmująca się długoterminowym wynajmem i leasingiem samochodów online.

Darmowa dostawa samochodu pod dom, bezpieczna procedura przekazania auta, obejmująca dezynfekcję i ograniczenie do minimum kontaktu z dostawcą – tak to ma teraz wyglądać w momencie zagrożenia koronawirusem. – Wprowadzamy specjalną procedurę wydawania samochodów contactless, analogiczną do procedur wdrożonych przez kurierów. Wszystkie czynności związane nie tylko z wyborem, ale też z odbiorem auta, można teraz załatwić bez wizyty w salonie i z zachowaniem maksimum bezpieczeństwa – mówi Łukasz Domański, prezes Carsmile.

W tej chwili nie ma możliwości zarejestrowania samochodu używanego, ale nowe są rejestrowane, choć trwa to nieco dłużej. Przykładowo w Warszawie wygląda to obecnie w ten sposób, że trzeba umówić się telefonicznie na wizytę w wydziale komunikacji. Dokumenty samochodu po złożeniu przechodzą 24-godzinna kwarantannę, kiedy nikt ich nie dotyka. Trzeciego dnia urzędnik dzwoni i zaprasza po odbiór tablic i dowodu rejestracyjnego.

Na platformie dostępne są wyłącznie nowe samochody. Proces wyboru auta, złożenia wniosku i podpisania umowy przebiega online.

Nowością w Carsmile jest wspomniana bezpieczna procedura odbioru samochodu – contactless. Polega ona na ograniczeniu do minimum kontaktu pomiędzy użytkownikiem a osobą dostarczającą samochód pod wskazany adres. Elementem procedury contactless jest też dezynfekcja pojazdu przed wydaniem. Użytkownicy korzystający z nowej procedury otrzymają mailem protokół odbioru samochodu, który zaakceptują sms-em.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane