Samsung Galaxy A21 Simple SCV49 zaprezentowany w Japonii

116 0
Samsung po cichu wprowadził Galaxy A21 Simple SCV49 w Japonii. Jak sama nazwa wskazuje, telefon ten został zaprojektowany tak, aby był prosty w obsłudze i skierowany do starszych użytkowników.

Na urządzeniu znajduje się uchwyt na smycz. To coś, czego nie widzieliśmy od lat, ale to dobry sposób na zapobieganie przypadkowym upadkom. Telefon ma również stopień ochrony IP68/IPX5, dzięki czemu jest odporny na kurz, wodę i strumień wody.

Interfejs użytkownika jest skonfigurowany z dużymi, czytelnymi ikonami i utrzymuje najczęściej używane funkcje zaledwie kilka dotknięć. Dostosowany program uruchamiający działa na Androidzie 11.

Galaxy A21 Simple jest zasilany chipsetem Exynos 7884B, starą częścią 14 nm z ośmiordzeniowym procesorem (z dwoma rdzeniami Cortex-A73 o częstotliwości 1,6 GHz), procesorem graficznym Mali-G71 MP2 i modemem 4G LTE.

Ten telefon jest wyposażony w 3 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci, którą można rozszerzyć za pomocą gniazda microSD. Dodatkową rozrywkę zapewnia odbiornik radia FM, który działa przez gniazdo słuchawkowe 3,5 mm.

Telefon ma mały wyświetlacz 5,8” o rozdzielczości 720p+ (proporcje 19,5:9), wygląda jak podstawowy panel LCD. Nie posiada czytnika linii papilarnych, więc jedyną blokadą biometryczną jest rozpoznawanie twarzy za pomocą aparatu 5 MP z przodu. Tylna kamera ma czujnik 13 MP i może nagrywać wideo 1080p.

A21 jest zasilany baterią o pojemności 3600 mAh, która wystarcza na ponad 24 godziny ciągłych rozmów. Ładowanie jest powolne, zajmuje około 2 godzin w zależności od posiadanej ładowarki (nie ma jej w pudełku).

Samsung Galaxy A21 Simple SCV49 będzie dostępny od 9 września w kolorze czarno-białym. Cena to 200 USD/170 EUR. Powinniśmy zauważyć, że jest to inne urządzenie i nie należy go mylić z Galaxy A21 lub A21s, które mają słabsze chipsety, ale lepsze aparaty i większe baterie (i są dostępne również poza Japonią).

Related Post

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *