Samsung Galaxy A80

Samsung Galaxy A80 – pierwszy smartfon z rotacyjnym modułem aparatu staje się faktem!

Samsung po raz kolejny postanowił nas zaskoczyć i zaprezentował dzisiaj pierwszy na rynku smartfon z wysuwanym, rotacyjnym modułem aparatu – Galaxy A80.

Co tu dużo pisać, nowa funkcja aparatu zainstalowana w Galaxy A80 prezentuje się znakomicie. Potrójny aparat główny został umieszczony w wysuwanym module, który w razie potrzeby obraca się i możemy wykorzystać go do zrobienia efektownego selfie. Również specyfikacja poszczególnych sensorów nie rozczarowuje. Galaxy A80 otrzymał główny sensor o najwyższej rozdzielczości w historii urządzeń koreańskiego producenta – wynoszącej 48 Mpix (f/2.0), towarzyszy mu 8 Mpix sensor pomocniczy (obiektyw szerokokątny – 123°) oraz moduł 3D ToF.

Samsung Galaxy A80

Umiejscowienie nowego aparatu sprawia, że ekran Galaxy A80 pozbawiony został wycięcia notch czy jakiegokolwiek innego otworu. Sprawia to, że 6,7-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 2400 x 1080 pikseli prezentuje się naprawdę imponująco.

Również pozostał część specyfikacji smartfonu może imponować. Za wydajność odpowiada procesor Snapdragon 730 wspierany przez aż 8 GB pamięci RAM. Do tego możemy liczyć na 128 GB przestrzeni na dane, akumulator o pojemności 3700 mAh z funkcją szybkiego ładowania oraz wsparcie dla dźwięku przestrzennego Dolby Atmos.

Niestety Samsung nie ujawnił jeszcze oficjalnej ceny urządzenia, ale spekuluje się, że ta w Europie wyniesie około 650 euro (~ 2775 złotych).

There are 1 comments

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

PLAY rozszerza zasięg LTE

Opublikowane przez - 13 lipca 2015 0
Od dnia dzisiejszego, internet LTE sieci PLAY jest już dostępny w 1507 miejscowościach powyżej 1000 mieszkańców. Poniżej możecie znaleźć listę…

Nowe funkcjonalności na Instagramie

Opublikowane przez - 10 lipca 2019 0
Instagram zaczął wprowadzać nowe funkcjonalności na platformie do walki z nękaniem, “bullyingiem”. Szczególnie tyczy to najmłodszych użytkowników. Pierwsza funkcja, która…