Samsung Galaxy Tab S6 – pierwszy tablet z wyświetlaczem z certyfikatem HDR10+

Roman PakotaAutor:
Samsung zapowiedział Galaxy Tab S6. Będzie to tablet z Androidem i Snapdragonem 855. W przeciwieństwie do swojego poprzednika, który musiał zadowolić się z najlepszym SoC z ubiegłego roku.

W początkowych materiałach prasowych Samsung uznał za konieczne pominięcie ważnego szczegółu dotyczącego nowego tabletu, a mianowicie faktu, że jego wyświetlacz ma certyfikat HDR10+. Tą informacją podzielił się dopiero teraz.

Tab S6 uzyskał ceniony certyfikat HDR10+ po szeroko zakrojonych testach jakości. Co oznacza symbol „+” i jaka jest różnica między tym standardowym HDR10? HDR10+ ma dynamiczne mapowanie tonów dla każdej sceny, stale dostosowując ustawienia podczas odtwarzania zawartości. W przeciwieństwie do statycznej natury HDR10, daje to bogatsze, żywsze kolory, a nawet lepsze szczegóły cieni i światła.

Jak można to wszystko wykorzystać? Można oglądać treści HDR10+ w aplikacji Amazon Prime Prime Video, która obsługuje standard (dla określonych filmów i programów). Na początku tego roku Galaxy S10 było pierwszym urządzeniem mobilnym, które otrzymało certyfikat HDR10+, a tymczasem Note10 poszło w jego ślady.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

Samsung prezentuje Galaxy Tab Active2

Opublikowane przez - 20 października 2017 0
Samsung zaprezentował Galaxy Tab Active2, nowy tablet zaprojektowany pod kątem zadań biznesowych. Urządzenie oferuje m.in. zabezpieczenia biometryczne, możliwość pracy na…