Samsung jest bliski inwestycji w masową produkcję microLED

Roman PakotaAutor:
MicroLED to nowy rodzaj technologii wyświetlania, którą Samsung po raz pierwszy zaprezentował prawie dwa lata temu na CES 2018. Główną zaletą wyświetlacza microLED jest to, że każdy pojedynczy piksel składa się z rzeczywistych diod elektroluminescencyjnych (LED). Inne zalety to lepsze kąty widzenia, jaśniejsze wyświetlacze i większy kontrast.

Według raportu ETNews Samsung może być bliski rezygnacji z dużej inwestycji, aby rozpocząć masową produkcję paneli microLED. Firma jest prawdopodobnie w trakcie oceny sprzętu związanego z produkcją microLED i rozmawia z partnerami, aby zobaczyć, jak opłacalna byłaby masowa produkcja nowej technologii wyświetlania.

Jak wynika z raportu, Samsung czeka na CES 2020 przed podjęciem decyzji. Być może firma oceni popyt i konkurencję, zanim podejmie decyzję. Na targach Consumer Electronics Show w Las Vegas debiutuje wiele technologii firmy Samsung, w szczególności urządzenia smart home oraz technologia wyświetlania za pośrednictwem telewizorów.

Niektórzy eksperci branżowi twierdzą, że produkcja TFT (tranzystor cienkowarstwowy) wciąż nie jest na takim poziomie, jaki powinien być w przypadku masowej produkcji mikroLED.

MicroLED wydaje się kolejną wielkim skokiem technologicznym po OLED, ale nie wiadomo jeszcze, kiedy zobaczymy wyświetlacze microLED w produkcji masowej, takich jak telewizory i smartfony.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Meizu M3E dla fanów Star Trek

Opublikowane przez - 31 sierpnia 2016 0
Fani Star Treka mogą szykować pieniądze, chiński producent zdecydował się na wypuszczenie limitowanej edycji smartfona Meizu M3E inspirowanego najnowszym filmem…