Samsung: “Jesteśmy liderem rynku smartfonów od 10 lat i pozostaniemy nim przez następną dekadę”

Odważne słowa wypowiedział w jednym z ostatnich wywiadów CEO Samsunga – DJ Koh. Pomimo nie najlepszego roku (2018) pod względem sprzedaży stwierdził on, że jego firma pozostanie liderem na rynku smartfonów jeszcze przez co najmniej 10 lat.

Lider Samsunga wierzy, że wprowadzanie innowacyjnych urządzeń (Galaxy Fold, Galaxy A80) i usług (5G), wystarczy aby jego firma pozostała liderem rynku jeszcze przez długi czas. Plan ambitny i odważny, problem jednak w tym, że w zeszłym roku Samsung zanotował spory spadek sprzedaży urządzeń – z 318 milionów (w 2017 roku) do 290 milionów. Tymczasem, największy obecnie konkurent koreańskiego producenta – Huawei, jako jeden z nielicznych mógł się pochwalić wyraźnym wzrostem sprzedaży mobilnych urządzeń – ze 153 (w 2017 roku) do 206 milionów.

DJ Koh
DJ Koh

Innowacje, choć z pewnością odgrywają niebagatelną rolę, mogą nie wystarczyć Samsungowi, szczególnie że w tym aspekcie Huawei wcale nie stoi na przegranej pozycji. Ostatnio liderzy obu firm dość buńczucznie wypowiadają się o swojej przyszłości. Przypomnijmy, że na początku miesiąca lider Huawei – Richard Yu, stwierdził że „już w tym, najpóźniej w przyszłym roku będziemy numerem jeden”. Na tej gorącej rywalizacji możemy zyskać my – użytkownicy, i oby tak było.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Spada sprzedaż iPada

Opublikowane przez - 13 marca 2015 0
Po pięcioletniej obecności na rynku sprzedaży iPadów należy do przeszłości – informuje TVN24 Biznes i Świat powołując się na CNN…

Mobilny rekordzista

Opublikowane przez - 31 marca 2015 0
Prestigio wprowadza do swojej oferty 4.5-calowego smartfona z trybem Dual SIM, czterordzeniowym procesorem oraz baterią o pojemności 3000mAh. – Badania…