Samsung już pracuje nad nową generacją procesorów Exynos!

Napływają do nas ciekawe informacje z obozu koreańskiego producenta. Okazuje się, że już od stycznia inżynierowie Samsunga pracują nad nowym układem, a mianowicie Exynosem 9820. Co więcej podobnie jak Qualcomm, Samsung opracowuje już modem 5G.

Z grafiku jednego z pracowników Samsunga, który właśnie “wyciekł” do sieci wynika, że koreański producent już od stycznia bieżącego roku pracuje nad nowym procesorem. Exynos 9820 będzie naturalnym następcą modelu 9810, procesor najprawdopodobniej zostanie wykonany w 7nm procesie technologicznym.

Ta sama rozpiska zdradza nam również, że od kilku miesięcy trwają również prace nad modemem 5G. Warto przypomnieć, że przedstawiciele Qualcomma ujawnili kilka tygodni temu, że Snapdragon z modemem 5G zostanie ujawniony w 2019 roku i od razu ma trafić do pierwszych smartfonów.

Jest to o tyle istotne, że, jak dobrze wiemy, Samsung ma w zwyczaju wypuszczać swoje flagowce w dwóch wersjach: ze Snapdragonem i Exynosem (model globalny). Ciężko wyobrazić sobie sytuację, w której koreański producent dzieli swoich klientów i część z nich otrzymuje modem 5G (Snapdragon), a pozostała grupa już nie (Exynos).

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane