Samsung patentuje oprogramowanie dedykowane graczom

47 0
Samsung złożył wniosek o zarejestrowanie znaku towarowego dla oprogramowania o nazwie „Neuro Game Booster”. Czyżby była to odpowiedź koreańskiego producenta na „GPU Turbo” od Huawei?

Przypomnijmy, GPU Turbo to technologia, którą wykorzystują smartfony Huawei i Honor. Jak zapewnia producent zapewnia ona 60% większą wydajność i do 30% lepszą energooszczędność układu graficznego. GPU Turbo wpływa również na lepszą wydajność funkcji VR i AR oraz nakładki systemowej EMUI.

Śmiało możemy założyć, że „Neuro Game Booster” od Samsunga będzie pełnić podobną rolę w przyszłych smartfonach koreańskiego producenta. Zagwozdką pozostaje, czy nowa technologia/oprogramowanie dostępne będzie tylko dla modeli wyposażonych w autorskie SoC-i producenta – Exynosy, czy również dla tych z układami od Qualcommu.

Więcej informacji na temat „Neuro Game Booster” poznamy prawdopodobnie już 20 lutego podczas prezentacji Galaxy S10.

Neuro Game Booster

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Related Post

13 mln użytkowników Play

Posted by - 27 sierpnia 2015 0
Przedstawiając wyniki kwartalne Play poinformował, że na koniec czerwca z sieci korzystało 13 milionów użtkowników.   Najważniejsze dane finansowe za…

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *