Samsung Pay kolejną nowością na MWC

197 0

Samsung-Galaxy-Grand-Prime-1

Samsung Pay to nowe rozwiązanie Samsunga w sektorze płatności mobilnych i e-handlu i kolejna nowość zaprezentowana na MWC w Barcelonie. Dzięki usłudze użytkownicy będą mogli wykorzystywać swoje urządzenia mobilne do dokonywania transakcji w istniejących terminalach płatniczych.

 

W tym celu firma Samsung skorzystała zarówno z technologii NFC (Near Field Communication), jak i z nowej zastrzeżonej technologii MST (Magnetic Secure Transmission). Do współpracy przy opracowywaniu najlepszego w swojej klasie mobilnego rozwiązania płatniczego firma Samsung zaprosiła największe sieci płatnicze, takie jak MasterCard i Visa. Ponadto, Samsung czyni intensywne starania, by rozbudować ekosystem współpracy na potrzeby Samsung Pay z najważniejszymi partnerami finansowymi na świecie, takimi jak: American Express, Bank of America, Citi, JPMorgan Chase i U.S. Bank, z myślą o podniesieniu elastyczności, dostępności i zwiększeniu możliwości wyboru dla klientów przy jednoczesnym zapewnieniu prostoty i bezpieczeństwa płatności.

 

Dzięki Samsung Pay konsumenci będą mogli korzystać z prostej i łatwej w użyciu aplikacji zapewniającej im pozytywne wrażenia z transakcji. Dodanie karty wymaga wykonania kilku prostych kroków. Następnie wystarczy wywołać aplikację Samsung Pay, wybrać daną kartę płatniczą i autoryzować transakcję za pomocą czytnika linii papilarnych. Wykorzystanie urządzenia w terminalu pozwala na szybkie, bezpieczne i łatwe zakupy.

 

Latem tego roku usługa Samsung Pay zostanie wprowadzona w USA i Korei, a następnie pojawi się w innych regionach, takich jak Europa czy Chiny, wraz z debiutem modeli telefonów Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge.

źródło: Samsung

Related Post

Apple szykuje się do ekspansji

Posted by - 24 marca 2017 0
W ostatnim roku Apple musiało uznać wyższość rodzimych producentów na rynku chińskim. Amerykański producent wciąż jednak poszukuje nowych rynków i…

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *