Samsung podpisuje umowę z dostawcą Ultra Thin Glass na przyszłe telefony składane

Roman PakotaAutor:
Samsung zawarł umowę na wyłączność z Dowoo Insis na Ultra Thing Glass (UTG). Wyłączność oznacza, że ​​Dowoo będzie sprzedawać UTG tylko Samsungowi i nikomu innemu.

Obecnie firma może wyprodukować około 500 000 sztuk miesięcznie. Szkło ma mniej niż 100 µm grubości, być może tak cienkie jak 30 µm (czyli mniej niż ludzki włos). Mimo to jest o wiele bardziej sprężysty, niż tworzywo poliamidowe stosowane w obecnym Galaxy Fold, przynajmniej jeśli chodzi o zadrapania.

Dowoo Insis otrzymał od Samsung Venture Investment inwestycję w wysokości 12 miliardów wonów południowokoreańskich (ponad 10 mln USD) w ramach umowy. Uważa się, że umowa zawarta jest w perspektywie średnio- i długoterminowej, a Samsung planuje wprowadzić jeszcze więcej gotówki do Dowoo, aby zwiększyć swoje zdolności produkcyjne (poprzez rozbudowę istniejących koreańskich zakładów i budowę nowych w Wietnamie).

Podobno Samsung planuje w przyszłym roku sprzedać 5-6 milionów telefonów składanych, więc Dowoo powinno być w stanie dostarczyć wystarczającą liczbę paneli UTG. Ale jeśli składana obudowa odejdzie tak, jak ma to nadzieję Samsung, będzie potrzebować znacznie większej podaży w nadchodzących latach, szczególnie przy tworzeniu zapasów na wypuszczenie nowego modelu.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

360 Q5 i Q5 Plus oficjalnie

Opublikowane przez - 23 sierpnia 2016 0
360 Q5 i Q5 Plus charakteryzują się metalową obudową typu unibody, podwójnym aparatem głównym oraz autorskim systemem 360 OS 2.0.…