Samsung przedstawił mapę wdrożenia koncepcji Internetu rzeczy (IoT)

182 0

Samsung-Logo

Prezes i dyrektor generalny Samsung Electronics — BK Yoon — wygłosił mowę otwierającą Międzynarodową Wystawę Elektroniki Użytkowej (CES) 2015, apelując o większą otwartość i współpracę przedstawicieli poszczególnych branż w celu wykorzystania nieskończonych możliwości, jakie stwarza Internet rzeczy (IoT).

Do 2017 roku wszystkie telewizory Samsung będą urządzeniami IoT, a w ciągu pięciu lat cały sprzęt komputerowy Samsung będzie gotowy do działania w ramach koncepcji, co dodatkowo przyspieszy ekspansję dostępnych na rynku urządzeń IoT. W 2015 roku firma Samsung zamierza zainwestować ponad 100 milionów dolarów w rozwój swojej społeczności deweloperów.

W erze IoT czujniki staną się jeszcze bardzie zaawansowane technicznie i precyzyjne, a kluczowe komponenty zostaną dodatkowo zminiaturyzowane i będą zużywać mniej energii. Samsung pracuje na przykład nad nowym czujnikiem działającym w trójwymiarze i wykrywającym nawet najdelikatniejszy ruch.

Firma prowadzi również badania nad chipami, takimi jak ePOP (embedded package on package) czy bioprocesor, które dzięki niewielkim rozmiarom i niskiemu zużyciu energii znajdą zastosowanie w wielu różnych urządzeniach, szczególnie urządzeniach mobilnych i ubieralnych.

Zdaniem BK Yoona oprócz urządzeń i komponentów IoT kluczowe znaczenie dla realizacji idei ma otwartość. Na scenie do BK Yoona dołączył Alex Hawkinson, dyrektor generalny SmartThings, który poparł wizję otwartej infrastruktury przedstawioną przez firmę Samsung.

źródło: Samsung

Related Post

Kolejne WZA ABC Daty

Posted by - 25 lutego 2019 0
Na 18 marca zwołane zostało kolejne w ostatnim czasie Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy ABC Daty. Jego najważniejszym i w zasadzie…

Wyniki roczne ABC Daty

Posted by - 27 kwietnia 2019 0
Kolejny giełdowy dystrybutor wyniki finansowe za 2018 rok. Miał to co prawda zrobić już miesiąc temu, ale datę publikacji przesunięto.…

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *