Samsung rozpocznie produkcję składanych paneli OLED dla Google, vivo i Xiaomi w październiku

W zeszłym tygodniu ETNews poinformował, że Samsung Display dostarczy Google oraz innym użytkownikom ultracienkie szkło (UTG) do przyszłych składanych smartfonów, a także elastyczne panele OLED.

Oprócz z Google firma zawarła również umowy z vivo i Xiaomi. Ta trójka planuje ogłosić swoje składane smartfony pod koniec tego roku, więc Samsung Display rozpocznie masową produkcję paneli OLED dla nich w październiku.

Według publikacji składany Google Pixel będzie miał składany wyświetlacz o przekątnej 7,6 cala.

Vivo użyje większego 8-calowego panelu, będzie miał proporcje 10,2:9. Panele te będą produkowane na liniach A3 w fabryce Samsunga w Asan. Model ten będzie również wyposażony w zewnętrzny wyświetlacz o przekątnej 6,5 cala wyprodukowany przez BOE w fabryce B7.

Wymiary ekranu składanego Xiaomi są nieznane, ale Samsung wykona składany panel, a CSOT wykona zewnętrzny.

Oppo miało również wypuścić składany telefon z panelami Samsunga, ale podobno premiera została przesunięta do 2022 roku. Telefon będzie miał konstrukcję typu clamshell z 7,1-calowym panelem LTPO wewnątrz oraz małym wyświetlaczem zewnętrznym o przekątnej 1,5-2 cala.

Samsung Display będzie oczywiście dostarczał również panele OLED i UTG dla nadchodzących Galaxy Z Fold3 i Z Flip3 firmy Samsung Electronics, które zostaną zaprezentowane w przyszłym miesiącu.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane