Samsung zadba o gry na wyłączność dla Galaxy Note 9?

Ciekawe informacje napływają do nas z obozu Samsunga. Dziennikarze redakcji The Inquirer dotarli do źródła, które twierdzi, że Samsung zamierza zadbać o gry na wyłączność dla swoich topowych smartfonów, jak choćby tych z serii Note. Pierwszą inwestycją jest ponoć umowa ze studiem Niantic.

Nic dziwnego, że Samsung zgłosił się do twórców Pokemon GO, wszak ich gra to wciąż światowy fenomen i “maszynka” do zarabiania pieniędzy. Koreański producent zaoferował Niantic 40 milionów dolarów. W zamian, wybrane gry studia jak np. Ingress Prime, miałby być pre-instalowane na niektórych smartfonach Samsunga (prawdopodobnie chodzi o flagowe serie Galaxy S i Galaxy Note).

Co więcej, owa współpraca miałaby się dalej rozwijać, a jej owocem i ukoronowaniem ma być gra z uniwersum Harry’ego Potter’a przeznaczona wyłącznie na smartfony Samsunga. Niestety nie wiemy czy chodzi o wyłączność na dodatkową zawartość do tworzonej przez Niantic gry AR – Harry Potter: Wizards Unite, czy być może o zupełnie inny, stworzony od podstaw, tytuł.

Warto przypomnieć, że nie jest to pierwsza tego typu kooperacja Samsunga z producentem gier. Posiadacze Galaxy Note 9, przez krótki okres czasu, jako jedyni mogli zagrywać się w Androidową wersję Fortnite od Epic Games, jak również otrzymali unikatowe, cyfrowe dodatki do gry.

Póki co, zarówno przedstawiciele Samsunga, jak i Niantic, odmówili komentarza w tej sprawie. Spekuluje się, że ogłoszenie współpracy może nastąpić jeszcze w tym roku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Uber i Lime łączą siły

Opublikowane przez - 16 lipca 2019 0
Od dzisiaj w największych miastach Polski będziemy mogli skorzystać z mobilnych środków transportu. Zagwarantować ma to Uber i Lime, które…