SanDisk na każdą okazję – przenoszenie plików nigdy nie było tak proste

MobilityNewsAutor:
Różne modele smartfonów, typu złącza i inne niedogodności przestały być problemem. SanDisk rozwiązał to kompleksowo przedstawiając pełną gamę przenośnych dysków i pamięci, które są kompatybilne z niemal każdym urządzeniem

Multimedia stały się częścią naszego życia, czy tego chcieliśmy, czy nie. Nie trzeba być nawet tzw. hard userem, żeby korzystać z dobrodziejstw postępu technologicznego. Wystarczy, że mamy aparat fotograficzny w smartfonie, a możliwość taką ma 90% urządzeń mobilnych, które są w rękach użytkowników. Robimy zdjęcie i wysyłamy i już.

Co jednak, jeśli chcemy je przenieść ze smartfona na komputer, albo na inne urządzenie? Oczywiście – można podłączyć kabel USB i zdjęcia zgrać, ale czasem nie mamy na to czasu, a czasem… No właśnie. Jedna osoba robi zdjęcia swoim urządzeniem. Przy większej ich ilości przesyłanie zaczyna się robić kłopotliwe. Albo zwyczajnie chcemy je zgrać na inny nośnik i mieć na pamiątkę. Co wtedy?

Z pomocą przychodzi SanDisk. Producent ma w swojej ofercie wiele urządzeń do przenoszenia danych. Także większych pakietów i praktycznie na wszystkie urządzenia – od smartfonów po laptopy wielu typów i producentów. Niestraszne SanDiskowi także różne wejścia USB.

Pendrivy dla każdego według potrzeb

Posiadaczy iPhone’ów nazywa się czasem wyznawcami, a oni swoje urządzenia traktują niemal jako te idealne. Ale nawet i elektroniczne ideały czasem potrzebują pamięci do przenoszenia plików. To właśnie im SanDisk zaoferował pamięć USB iXpand Flash Drive for iPhone. Nazwa jest na tyle długa i skomplikowana, że urządzenie jest znane po prostu jako iXpand.

SanDisk USB iXpand Flash Drive for iPhone

To pamięć typu Dual Drive, gdzie z jednej strony możemy ją wpiąć do iPhone’a lub iPada przez złącze Lightning, z drugiej podłączyć do tradycyjnego komputera typu PC lub Maca dzięki USB 3.0.

Oprócz tradycyjnych funkcji przenoszenia plików z dużą prędkością iXpand daje również możliwość automatycznego tworzenia kopii zapasowych w aplikacji iXpand Drive do zarządzania zdjęciami i plikami wideo. Można ją tworzyć „z rolki aparatu” przy każdym podłączeniu pamięci do urządzenia. Dzięki temu nie trzeba wybierać ręcznie zdjęć do skopiowania.

Najmniejsza pojemność iXpanda to 16 GB, największa 128 GB.

Dla posiadaczy smartfonów z systemem Android kierowany jest SanDisk Ultra Dual Drive USB 3.0. Umożliwia on łatwe i szybkie przesyłanie plików pomiędzy smartfonami i tabletami z systemem Android obsługującymi standard OTG1, a komputerami klasy PC i Mac. Podobnie jak iXpand jest urządzeniem typu Dual Drive tyle tylko, że oprócz USB 3.0 posiada także złącze microUSB.

Łatwe zarządzanie plikami i tworzenie kopii zapasowych na urządzeniach z systemem Android ułatwia aplikacja SanDisk Memory Zone. Można także dzięki niemu odtworzyć zgrany film bezpośrednio w telewizorze.

SanDisk Ultra Dual Drive USB 3.0

Prędkość transmisji w przypadku SanDiska Ultra Dual USB Drive 3.0 dochodzi do 150 Mb/s. Najmniejsza pojemność pendrive’a to 16 GB, największa to aż 256 GB.

Identyczne parametry ma inny pendrive od SanDiska – Ultra Dual Drive m3.0. Różni się w nazwie tylko jedną literką, a jeśli chodzi o same urządzenia to wyglądem. O ile Drive 3.0 wygląda jak tradycyjna mała przenośna pamięć, Drive m3.0 ma bardzo nowoczesny, futurystyczny wygląd. Jest przezroczysty, widać jego „wnętrze”, dodatkowo posiada specjalny zaczep. Dzięki niemu łatwo go przyczepić np. do kluczyków do samochodu, kluczy do mieszkania albo paska od spodni.

SanDisk Ultra Dual Drive USB m3.0

Podobnie jak Dual Drive 3.0, tak i SanDisk Ultra Dual USB Drive m3.0 oferuje pojemności urządzeń od 16 GB do 256 GB, a prędkość transferu danych dochodzi do 150 Mb/s.

Typ C nie taki straszny

Coraz częściej można spotkać smartfony z USB typu C. Ich użytkownicy muszą pamiętać o zabraniu ze sobą kabla do ładowania, bowiem taki z tradycyjnym złączem microUSB nie będzie pasować. Podobnie rzecz się ma z przenośnymi pamięciami.

Także i na tą małą niedogodność SanDisk ma odpowiedź. To model Ultra Dual Drive Type C. Ma wiele wspólnego z dwoma poprzednio opisywanymi urządzeniami. Kolejny Dual Drive z obustronnie wsuwanymi wtykami, dzięki niemu można przenosić pliki między smartfonem z łączem USB typu C, a komputerem albo laptopem. Różnica jest jednak taka, że poza złączem typu C posiada drugie USB w wersji 3.1.

SanDisk Ultra Dual Drive Type C

Prędkość transferu plików w przypadku tego urządzenia dochodzi do 150 Mb/s, gama pojemność pendrive’a to minimalna 16 GB, a maksymalna 256 GB.

Na wszystkie podręczne przenośne pamięci SanDisk udziela pięcioletniej gwarancji.

Dyski dla wymagających

Czasem nawet najbardziej pojemny pendrive może być… za mały. Wystarczy, że trafi na zawodowca albo zapalonego miłośnika fotografii. Dla takich też się jednak coś znajdzie.

Dysk przenośny SanDisk SSD Extreme Portable nie bez kozery ma “ekstremalność” w nazwie. Urządzenie jest odporne na pył, wilgoć, wstrząsy i upadki (klasa IP 55). Do tego dochodzą dobre parametry techniczne. SanDisk SSD Extreme Portable ma 500 GB pamięci, a transfer plików odbywa się z prędkością 550 Mb/s.

SanDisk SSD Extreme Portable

Korzystać może z niego każdy, ale na pewno będzie przydatny dla miłośników wycieczek ekstremalnych, których uczestnicy je dokumentują. Stosunkowo małych rozmiarów zmieści się do każdego plecaka i uratuje, gdy zabraknie miejsca w pamięci np. aparatu fotograficznego.

Drugim z oferowanych przenośnych dysków jest SanDisk Extreme 500 SSD. Tutaj ekstremalne są jednak nie tylko odporność, ale przede wszystkim pojemność. Najmniejsza to 240 GB, dostępne są także takie z pojemnością 250 GB, 480 GB, 500 GB i – UWAGA – 1 TB danych. To już nawet nie jest dla miłośników robienia zdjęć, a kręcenia filmów.

SanDisk Extreme 500 SSD

Nie zmienia to faktu, że urządzenie ma „extreme” w nazwie, gdyż jest odporne na drgania i działanie wysokich temperatur. Kolejną zaletą są niewielkie rozmiary i szybki transfer danych. W przypadku najmniejszych pojemności dochodzi on do 415 Mb/s, w przypadku modelu z 1 TB szybkość transmisji plików i filmów to 440 Mb/s.

SanDisk na oba przenośne dyski udziela trzyletniej gwarancji.

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane