Sankcje USA dla graczy z Syrii i Iranu

Stany Zjednoczone postanowiły wystosować dla Syrii i Iranu sankcje. Doprowadziło to do zablokowania dostępu do League of Legends dla wspomnianych państw.

W piątek, prezydent Donald Trump zdecydował się wycofać nalot, ale zaproponował nowe sankcje. W odpowiedzi na zestrzelenie Amerykańskiego drona, Stany postanowiły zablokować dostęp do jednej z najpopularniejszych gier typu MOBA – League of Legends dla graczy z Iranu i ich kluczowego sprzymierzeńca – Syrii.

Z dniem 22 czerwca bieżącego roku, gracze z dwóch państw, którzy próbowali połączyć się z serwerami Ligii Legend byli witani informacją, że w związku z prawami i regulacjami Stanów Zjednoczonych – Riot Games nie może funkcjonować dla obywateli Syrii oraz Iranu.

Gracze częściowo rozwiązali problem poprzez korzystanie z VPN, których wielu z nich zaczęło używać już wcześniej przy okazji innych zsanowanych w ich krajach gier. Wpływa to na czasy opóźnienia pomiędzy użytkownikiem, a serwerem, co znacząco przekłada się na rozgrywkę.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

ASUS ZenFone 2 Laser w Polsce

Opublikowane przez - 8 września 2015 0
Do rodziny smartfonów z serii Zen dołącza kolejny model zaprezentowany w lipcu bieżącego roku podczas ZenFestiwalu w Indiach. ASUS ZenFone…

Lenovo TAB3 Business w Polsce

Opublikowane przez - 19 maja 2016 0
Lenovo Polska zaprezentowało właśnie nowy tablet Lenovo TAB3 Business. Wyposażono go w system Android 6.0. z pakietem Android For Work, który…