Sankcje USA dla graczy z Syrii i Iranu

Stany Zjednoczone postanowiły wystosować dla Syrii i Iranu sankcje. Doprowadziło to do zablokowania dostępu do League of Legends dla wspomnianych państw.

W piątek, prezydent Donald Trump zdecydował się wycofać nalot, ale zaproponował nowe sankcje. W odpowiedzi na zestrzelenie Amerykańskiego drona, Stany postanowiły zablokować dostęp do jednej z najpopularniejszych gier typu MOBA – League of Legends dla graczy z Iranu i ich kluczowego sprzymierzeńca – Syrii.

Z dniem 22 czerwca bieżącego roku, gracze z dwóch państw, którzy próbowali połączyć się z serwerami Ligii Legend byli witani informacją, że w związku z prawami i regulacjami Stanów Zjednoczonych – Riot Games nie może funkcjonować dla obywateli Syrii oraz Iranu.

Gracze częściowo rozwiązali problem poprzez korzystanie z VPN, których wielu z nich zaczęło używać już wcześniej przy okazji innych zsanowanych w ich krajach gier. Wpływa to na czasy opóźnienia pomiędzy użytkownikiem, a serwerem, co znacząco przekłada się na rozgrywkę.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

Nokia sprzedała HERE Maps

Opublikowane przez - 3 sierpnia 2015 0
Stało się. Nokia sprzedała właśnie jedną ze swoich ikon – czyli popularną aplikację offline’ową HERE Maps. Nowymi nabywcami zostało motoryzacyjne…