Seria iPhone 13 z łącznością satelitarną na niskiej orbicie okołoziemskiej

Autor:
Analityk Apple, Ming-Chi Kuo, powraca z kolejną notatką dla inwestorów, która przynosi niezwykłą plotkę na temat nadchodzących w tym roku składu iPhone’ów. Nowe iPhone’y mają być wyposażone w łączność satelitarną na niskiej orbicie okołoziemskiej (LEO) za pośrednictwem niestandardowych modemów Qualcomm X60, co pozwoli im na wykonywanie połączeń, wysyłanie SMS-ów i korzystanie z usług internetowych w obszarach bez zasięgu komórkowego!

Kuo wyjaśnia, że operatorzy sieci będą musieli współpracować z dostawcami łączności satelitarnej, takimi jak Globalstar, aby skierować iPhone’y do ich sieci satelitarnej LEO bez dodatkowych umów lub innych kosztów. Globalstar ma również swoje pasmo częstotliwości n53, które będzie obsługiwane przez nadchodzący modem X65 5G firmy Qualcomm.

Starlink firmy SpaceX to kolejna potęga satelitarna LEO, która wykorzystuje tę technologię do dostarczania swoim klientom szerokopasmowego Internetu satelitarnego. Kuo twierdzi, że Apple optymistycznie podchodzi do komunikacji satelitarnej i będzie szukał okazji do zbudowania silnej pozycji na rynku. Mówi się, że Apple ma cały wewnętrzny zespół pracujący nad budowaniem możliwości dzięki technologii łączności satelitarnej dla większej liczby swoich urządzeń w najbliższej przyszłości.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Opublikowane przez - 14 października 2019 0
Firma Sennheiser, producent sprzętu audio, zaprezentowała nowy gamingowy zestaw słuchawkowy, dzięki któremu gracze mogą cieszyć się świetną jakością bezprzewodowego dźwięku…