Seria premier QNAP

Końcówka wakacji przyniosła wysyp nowości tajwańskiego producenta serwów, firmy QNAP.

Zaprezentowała ona m.in. dwie nowe serie zaawansowanych NAS-ów, chmurową wersję systemu operacyjnego swoich serwerów (pozwalającą na korzystanie z funkcji QNAP NAS w chmurze), nowe produkty sieciowe oraz nowe lub zaktualizowane aplikacje – w tym m.in. zaawansowany system rozpoznawania twarzy QVR Face.

To aplikacja, która służy do tworzenia kopii zapasowych środowisk wirtualnych Hyper Data Protector oraz narzędzie HybridMount 1.2, umożliwiające użytkownikom lokalne montowanie folderów ze zdalnych serwerów i łatwe udostępnianie plików.

QuTScloud

QuTScloud to edycja systemu operacyjnego QNAP NAS zoptymalizowana do uruchamiania i działania w chmurze. Użytkownicy mogą zainstalować QuTScloud na preferowanej chmurze publicznej, uruchomić tam system NAS i korzysta z możliwości elastycznego zarządzania plikami i współpracy, która jest niedostępna z poziomu większości platform w chmurze.

Dzięki QuTScloud można wygodnie korzystać ze wszystkich zalet QNAP NAS bez dodatkowych wymogów dotyczących osprzętu i skomplikowanej konserwacji środowiska chmury.

HybridMount 1.2

Rozwiązanie HybridMount 1.2 pozwala użytkownikom na montowanie folderów ze zdalnych serwerów na lokalnych serwerach NAS i korzystanie z nich jak z lokalnych folderów sieciowych. HybridMount zapewnia użytkownikom rozwiązań NAS dostęp do montowanych zdalnych folderów w oparciu o lokalne prawa dostępu.

Hyper Data Protector to niewymagające licencji rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych VMware i Hyper-V – zapewnia plan przywracania danych po awarii, działający 24/7. Dzięki QNAP NAS i aplikacji Hyper Data Protector użytkownik może bez użycia agentów tworzyć zadanie backupu na potrzeby nieograniczonych kopii zapasowych maszyn wirtualnych VMware vSphere i Microsoft Hyper-V.

Aplikacja Hyper Data Protector oferuje funkcję tworzenia kopii przyrostowych, globalną deduplikację, planowanie tworzenia kopii zapasowych i kompresję przywracania danych, co znacznie skraca czas tworzenia kopii zapasowych, magazynowania i przywracania danych.

QVR Face

Rozwiązanie do inteligentnego rozpoznawania twarzy, wyposażone w funkcję analizy wideo przesyłanego strumieniowo w czasie rzeczywistym z podłączonych kamer. Przy użyciu funkcji analizy wideo można konfigurować profile, grupy i powiadomienia o zdarzeniach dla natychmiastowego rozpoznawania twarzy.

Partnerzy zewnętrzni mogą przy użyciu QNAP API korzystać z danych z aplikacji QVR Face do budowy inteligentnych systemów dostępu do drzwi, systemów identyfikacji pracowników lub inteligentnych narzędzi do takich zastosowań, jak automatyczne zarządzanie dostępem do drzwi, zarządzanie przepływem klientów czy inteligentna sprzedaż.

Nowości sprzętowe

Wśród premier QNAP znalazło się również sporo nowości sprzętowych – firma zaprezentowała dwie nowe serie urządzeń QNAP NAS:

Seria TS-hx86 dostępna jest w wersji 6-zatokowej (TS-h686) i 8-zatokowej (TS-h886) i stanowi solidny, ale przystępny cenowo serwer NAS dla wymagających przedsiębiorców. Do cech urządzenia należą procesory Intel® Xeon® D-1600, porty 2,5 GbE, gniazda SSD M.2 NVMe Gen 3 x4, możliwość rozszerzenia PCIe, obsługa maksymalnie 128 GB pamięci serwerowej DDR4 ECC, a także niezawodny system operacyjny QuTS hero oparty na ZFS, który oferuje najważniejsze dla przedsiębiorstwa funkcje, takie jak integralność danych, deduplikacja i kompresja danych in-line, migawki czy SnapSync w czasie rzeczywistym.

TS-x73AU – linia serwerów NAS Rackmount z wydajnymi i energooszczędnymi 4-rdzeniowymi, 8-wątkowymi procesorami AMD Ryzen Embedded V1500B serii V1000 o taktowaniu 2,2 GHz. Wielofunkcyjne serwery TS-x73AU z procesorami Ryzen, umożliwiające dwuportową transmisję danych do 2,5 GbE oraz bezpośrednie hostowanie maszyn wirtualnych, wyposażone w zabezpieczenia w postaci migawek i kopii zapasowych, spełnią nawet najbardziej wygórowane wymagania firm.

Dzięki gniazdu rozszerzeń PCIe serwery TS-x73AU można doposażać w nowe funkcje, takie jak wsparcie dla 10 GbE, dysków SSD do buforowania i Fibre Channel. Serwery TS-x73AU dostępne są w wersjach 8-, 12- i 16-zatokowych z zasilaniem pojedynczym lub podwójnym.

Warto również wspomnieć o najnowszym przełączniku QNAP – model QSW-M408-4C to Przełącznik Warstwy 2 zarządzany przez sieć, wyposażony w cztery porty combo 10GbE SFP+/RJ45 i osiem portów Gigabit. Model QSW-M408-4C, obsługujący przełączanie w warstwie 2 i zarządzanie siecią za pomocą przyjaznego w obsłudze interfejsu WWW, oferuje elastyczne wdrażanie w hybrydowych środowiskach sieciowych wysokiej szybkości i stanowi podstawowe rozwiązanie do zarządzania siecią, które może być używane nawet przez specjalistów spoza branży IT.

Model QSW-M408-4C jest kompatybilny z technologiami 10GbE i NBASE-T, umożliwiając obsługę do pięciu prędkości (10 G / 5 G / 2,5 G / 1 G / 100 M), w celu zapewnienia wyższych szybkości transmisji przy użyciu istniejących kabli Cat 5e i 6a. Więcej informacji: QNAP.com.

Listę premier Qnap zamyka nowa jednoportowa karta sieciowa 2,5GbE – model QXG-2G1T-I225 instalowany w złączu PCIe Gen 2 x1 (zarówno w PC, jak i NAS) i oferujący prędkości transmisji: 2,5 Gb/s / 1 Gb/s / 100 Mb/s / 10 Mb/s.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Nowy dyrektor finansowy Komputronika

Opublikowane przez - 15 września 2020 0
Przeżywający kłopoty i będący w restrukturyzacji dystrybutor na nową osobę zarządzającą finansami. Został nim Jarosław Szaliński. Będzie odpowiedzialny za funkcjonowanie…

Koniec LG Pay

Opublikowane przez - 2 czerwca 2021 0
Opuszczając smartfonowy biznez, LG firma ogłasza nieuniknione: firma musi zamknąć usługę płatności, którą uruchomiła dla własnych smartfonów. Wiadomość jest widoczna…