SimFabric szykuje się do ekspansji na rynek chiński

SimFabric zawarł umowę z Polską Agencją Handlu, w ramach której do spółki trafi 200 tys. zł grantu na przygotowanie strategii wejścia na rynek chiński i pozyskanie tam pierwszych kontraktów. Dofinansowanie pochodzi z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

Jednocześnie SimFabric rozwija strategię zrównoważonego rozwoju. W ostatnich tygodniach spółka poszerzyła działalność o gry mobilne oraz dedykowane wirtualnej rzeczywistości.

Grant będzie realizowany przez spółkę przez okres dziewięciu miesięcy. W tym czasie SimFabric przygotuje strategię wejścia spółki na czołowy rynek azjatycki i pozyskania pierwszych kontraktów z firmami z Chin. Kwota grantu wynosi 200 tys. zł. Dofinansowanie pochodzi z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, oś priorytetowa III – Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach.

SimFabric konsekwentnie realizuje strategię zrównoważonego rozwoju, która opiera się na pięciu głównych filarach. Spółka koncentruje się na produkcji własnych nisko oraz średnio budżetowych i wysokomarżowych gier, świadczeniu usług portowania w oparciu o umowy wydawnicze na projekty otrzymane od podmiotów zewnętrznych oraz działalności badawczo-rozwojowej. Niedawno firma uruchomiła dwa nowe filary działalności, które realizuje w nowych spółkach zależnych – MobileFabric i VRFabric.

W sierpniu SimFabric zawało umowę z ASI Gaming Investment Group, które zobowiązało się do nabycia 150 tys. akcji serii C MobileFabric oraz 150 tys. akcji serii B VRFabric. Cenę emisyjną ustalono na poziomie 17 zł za akcję. W wyniku transakcji do każdej ze spółek wpłynie kwota 2,55 mln zł. Pieniądze mają zostać przelane na konta firm nie później niż 24 października br. Po dokonaniu płatności, spółki zależne SimFabric są zobligowane do dopełnienia wszelkich czynności niezbędnych do wyemitowania w formie subskrypcji prywatnej wskazanej w umowie liczby akcji.

There are 9 comments

 1. Avatar

  Firma Simfabric ma za sobą już kilkanaście udanych projektów i gier. Wydaje mi się, że jak na tak krótki okres czasu to bardzo dobry wynik.

  Reply
 2. Avatar

  Warto zwrócić uwagę na fakt, że SimFabric ma za sobą wiele bardzo dobrych projektów, a wejście na rynek chiński zdecydowanie pomoże im w realizacji dalszych projektów.

  Reply
 3. Avatar

  Od dawna kibicuję SimFabric, mam nadzieję, że wejście na rynek chiński zdecydowanie się opłaci. To solidna firma z ogromnymi pokładami perspektyw na przyszłość.

  Reply

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

ZTE Blade V6 w Play

Opublikowane przez - 5 lutego 2016 0
Play wprowadziło do oferty smartfona ZTE Blade V6 Model posiada przycisk wstecz i multitaskingu, do którego można przypisać funkcje, jakie…

Samsung glamour

Opublikowane przez - 4 maja 2015 0
Przy okazji premiery najnowszych modeli smartfonów Samsung Galaxy – modeli S6 i S6 Edge, zaprezentowana została bogata kolekcja akcesoriów zaprojektowanych…

Nowa, jesienna oferta Netii

Opublikowane przez - 26 października 2015 0
  Netia wprowadza ofertę z GigaPrezentem dla klientów indywidualnych oraz pełną ofertę dla firm. Klienci indywidualni w ramach nowej promocji…