SimFabric ubiega się o dofinansowanie budowy Centrum Badawczo-Rozwojowego

Wydawca i producent gier wideo, złożył do Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej wniosek o dofinansowanie budowy Centrum Badawczo-Rozwojowego – Space Engine Lab. Łączna wartość inwestycji wynosi ponad 25 mln zł. Spółka w ramach konkursu 1/2.1/2020 do działania 2.1 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, chce pozyskać finansowanie w wysokości 60% wspomnianej kwoty.

Celem stworzenia Space Engine Lab będzie prowadzenie prac badawczo-rozwojowych na rzecz tworzenia innowacyjnych produktów – komercyjnego symulatora badawczo-rozwojowego dla przemysłu kosmicznego i rozrywkowego oraz systemu do digitalizacji przestrzennej i pomiaru ruchu. Uruchomienie realizacji projektu Centrum Badawczo-Rozwojowego planowane jest w czwartym kwartale br.

Stworzenie przez SimFabric infrastruktury B+R ma być punktem wyjścia do realizacji kluczowego założenia agendy badawczo-rozwojowej projektu Space Engine Lab, którym jest opracowanie własnego silnika graficznego Space Engine 3D. Narzędzie to posłuży do tworzenia symulatorów przestrzeni kosmicznej, kierowanych zarówno do przemysłu rozrywkowego, jak i do największych Agencji Kosmicznych.

W przygotowaniu wspomnianych rozwiązań, centrum będzie korzystało z technologii fotogrametrii, MoCap, sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i własnych narzędzi oraz rozwiązań informatycznych.

W ramach realizacji agendy badawczej projektu, warszawskie studio nawiąże również współpracę z dwoma uczelniami wyższymi – Uniwersytetem Śląskim w Katowicach oraz Uniwersytetem Zielonogórskim w Zielonej Górze. Listy intencyjne w tym zakresie zostały już podpisane.

Zdjęcie otwarcia pochodzi z gry Train Mechanic, której wydawcą jest SimFabric.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane