Smartfon OPPO z 10-krotnym zoomem już w Polsce

Roman PakotaAutor:
Dziś w Warszawie  marka OPPO rozpoczyna polską przedsprzedaż modelu najnowszej serii Reno – smartfonu z dziesięciokrotnym hybrydowym zoomem. To kolejny smartfon producenta, w którym zastosowano wysuwany moduł kamery przedniej. Dzięki temu użytkownik może się cieszyć pełnym, wysokiej jakości ekranem.

Przedsprzedaż smartfonu OPPO Reno 10x Zoom startuje w Media Markcie, RTV Euro AGD, X-komie i Media Expercie, oraz w strefie marki na Allegro. Dla tych, którzy zdecydują się skorzystać ze specjalnej przedsprzedażowej oferty, OPPO przygotowało niespodziankę – bezprzewodowe słuchawki Plantronics Backbeat GO 600 o wartości 400 zł. Promocyjny zestaw będzie dostępny w cenie 3 499 zł.

Aparat OPPO Reno 10x zoom obsługuje ogniskowe w zakresie od 16 do 160 mm. Ich inteligentne współdziałanie pozwala użytkownikowi cieszyć się szczegółami nawet na 60-krotnie przybliżonym kadrze. Przy tak dużym zoomie ciężko jest zachować pełną stabilność obrazu. Dlatego OPPO wyposażyło swój model w udoskonalony podwójny system OIS, który kompensuje drżenie rąk, dając czysty obraz.

Nowy Reno 10x zoom pozwala zrobić zdjęcia oddalonych obiektów. Posiada dedykowany tryb do fotografii nocnych. OPPO wyposażyło serię Reno w zaawansowaną 48 Mpx kamerę Sony IMX 586 z sensorem 1/2” i przysłoną f/1.7. Tryb Ultra Night chroni wykonywane zdjęcia przed nadmierną ekspozycją, oddając szczegóły nawet w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych. Dodano także nową funkcję – optymalizację portretów AI.

Najnowszy smartfon OPPO pozwala nagrywać filmy w rozdzielczości 4K i 60-klatkach na sekundę. Reno posiada system stabilizacji obrazu OIS, dzięki czemy obraz jest zawsze wyraźny i wolny od drgań. Smartfon OPPO wyposażono w dostarczany przez Nokię system OZO Audio. Pozwala on na rejestrowanie i edycję z jeszcze większą dokładnością i precyzją. Technologia Audio 3D wychwytuje pełny krajobraz brzmień z żywą głębią, kierunkiem i szczegółami.

Reno 10x Zoom wyposażono w procesor Qualcomm Snapdragon 855 oraz 8GB RAM pamięci. Taka konfiguracja pozwala na płynne korzystanie z wielu aplikacji jednocześnie. Osoby, które intensywnie używają smartfonu, docenią także system chłodzący zastosowany w OPPO Reno 10x zoom. Temperatura urządzenia kontrolowana jest przez połączenie trzech rozwiązań: żelu, potrójnej warstwy grafitu i miedzianych przewodów. System ten jest potrafi obniżyć temperaturę pracy urządzenia nawet o 13%.

Za zasilanie Reno odpowiada technologia ładowania VOOC 3.0, która szybko przywraca akumulator do pełnej gotowości. Zastosowano tu baterię o pojemności 4065 mAh. OPPO Reno 10x zoom wyposażono w GPS działający na dwóch częstotliwościach – L1+L5, co gwarantuje precyzję lokalizacji i skuteczną nawigację. Częstotliwość L5 to większa dokładność. L1 – szybszy odbiór sygnału. Połączenie to daje o 66% sprawniejsze i dokładniejsze działanie niż w przypadku GPS pracującego na jednej częstotliwości.

Seria OPPO Reno pracuje na systemie ColorOS 6, stworzonym na bazie Android Pie (9.0). Front urządzenia to wytrzymały (pokryty szkłem Corning® Gorilla® Glass 6) ekran, który wypełnia 93% powierzchni. Przedni aparat, jego podświetlenie, słuchawka i tylna lampa błyskowa znajdują się w wysuwanym module, który pojawia się w ciągu 0,8 sekundy.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Huawei G9 Plus już oficjalnie

Opublikowane przez - 18 sierpnia 2016 0
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Huawei oficjalnie głosiło dzisiaj G9 Plus. Niestety nie będzie wyposażony w podwójny aparat, za to nagramy…