Smartfony już niedługo zastąpią nam konsole? Według Strategy Analytics – tak!

Do ciekawych wniosków doszli specjaliści z firmy Strategy Analytics, którzy twierdzą, że w niedalekiej przyszłości smartfony wyprą z rynku konsole do gier.

Z najnowszego raportu opublikowanego przez Strategy Analytics dowiadujemy się, że konsole jakie znamy dziś (PlayStation 4, Xbox One) zostaną w przyszłości zastąpione przez smartfony. Zdaniem analityków coraz mocniejsze podzespoły, a co za tym idzie moc obliczeniowa mobilnych urządzeń sprawi, że gracze coraz częściej porzucać będą klasyczne “salonowe” konsole na rzecz smartfonów właśnie.

Wśród kluczowych elementów przemawiających za smartfonami wymienia się również: przesyłanie strumieniowe, 5G oraz możliwość przetwarzanie danych chmurze. Szczególnie ta ostatnia funkcja mogłaby w znaczący sposób wpłynąć na sposób, w który gramy.

Specjaliści z Strategy Analytics podkreślają jednak, że nie wszystkie elementy współczesnych konsol da się z łatwością zastąpić – jak np. kontrolery.

Dzisiejsze rewelacje Strategy Analytics nie są tak naprawdę niczym nowym. Według najnowszego raportu firmy Newzoo (grupa analityczna specjalizująca się w rynku gier), wartość rynku gier wyniesie w 2018 roku 139 miliardów dolarów, z czego aż 70 miliardów to przychody generowane przez gry mobilne dostępne na smartfonach i tabletach.

Myślicie, że stacjonarne konsole naprawdę zostaną w przyszłości zastąpione smartfonami?

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane