oneplus 6t

Smartfony z 5G będą dużo droższe od “normalnych” modeli?!

To już nieuniknione, w przyszłym roku doczekamy się pierwszych smartfonów wyposażonych w modemy 5G. Po prezentacji najnowszego SoC-a Qualcommu – Snapdragona 855, dyskusja o cenie takich urządzeń rozgorzała na nowo.

CEO marki OnePlus – Pete Lau, w wywiadzie dla The Verge zdradził, że jego firma pracuje obecnie nad smartfonem, który zapewni dostęp do sieci 5G, jak również nad modelem skierowanym dla użytkowników obecnie dostępnych sieci.

Zapytany o ewentualne dodatkowe koszta i różnicę w cenie, odpowiedział: “trudno to jednoznacznie stwierdzić ponieważ w grę wciąż wchodzi wiele szczegółów, ale prawdopodobnie będzie to w okolicach 200-300 dolarów więcej”.

Warto tu dodać, że szefowi firmy OnePlus chodziło tu konkretnie o zaprezentowany pod koniec października model OnePlus 6T, który wyceniono na 549$ (w najtańszym wariancie). Jak zatem łatwo policzyć, podobny smartfon z modemem 5G mógłby kosztować nawet 750 – 850 dolarów. Czyżby zatem następca obecnego flagowca chińskiego producenta miał kosztować ponad 1000 dolarów z modemem 5G? Wszystko na to wskazuje.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Wyniki kwartalne Grupy K2

Opublikowane przez - 20 listopada 2020 0
Grupa K2 zanotowała kolejne wzrosty rezultatów finansowych w ujęciu rok do roku. Generuje również coraz wyższe zyski z kwartału na…

HTC z nową strategią na 2017 rok

Opublikowane przez - 13 stycznia 2017 0
Tajwański producent zaprezentował wczoraj dwa nowe, ciekawe smartfony. To początek nowej strategii producenta, który w nadchodzący roku zamierza skupić się…