Smartfony zdominują ruch w sieciach mobilnych

143 0

acer-smartfon

Mobilny ruch sieciowy będzie rósł w tempie 40% rocznie. Z raportu Ericsson Mobility Report wynika, że smartfony będą generować pięć razy więcej danych niż obecnie i w roku 2020 będą odpowiadać za 70% mobilnego ruchu sieciowego.  Na świecie jest już obecnie około 2,7 mld kart SIM działających na smartfonach. W 2020 roku liczba ta urośnie do ponad 6 miliardów – informuje firma Ericsson w swoim raporcie Mobility Report. 

W  2014 roku przybyło na świecie 800 mln subskrypcji działających na smartfonach (w tym nowi abonenci oraz osoby wymieniające prosty telefon na smartfon).  Do 2020 roku największy wzrost zanotuje region Azji i Pacyfiku, który do tej pory cechował się małym nasyceniem rynku w segmencie smartfonów. Szacuje się nawet, że 80% smartfonów, które zostaną sprzedane w latach 2015-2020, trafi do użytkowników mieszkających właśnie w tym rejonie.

Ponad połowa ruchu generowanego przez smartfony w 2020 roku pochodzić będzie od użytkowników z regionu Azji i Pacyfiku. Stanie się tak, pomimo małej ilości zużywanych danych, przypadających na pojedynczego użytkownika. Ilość w tym regionie jest dwukrotnie mniejsza porównując zużycie danych u użytkowników z Ameryki Północnej lub Europy Zachodniej.

Ericsson przewiduje również wzrost ilości danych wykorzystywanych przez tablety i inne urządzenia mobilne, jednak będzie on mniej dynamiczny niż w przypadku smartfonów.

źródło: Ericsson

Related Post

Samsung prezentuje nowości!

Posted by - 14 sierpnia 2015 0
W dniu dzisiejszym Samsung zaprezentował w Nowym Jorku swoje największe nowości, zarówno z zakresu urządzeń mobilnych jak i rozwiązań dotyczących…

AutoRadar 3.0 w AutoMapie iOS

Posted by - 20 września 2019 0
AutoMapa opublikowała nową wersję aplikacji przeznaczoną dla iPhone’ów i iPadów. Zawiera ona nową wersję AutoRadaru – zaawansowanego systemu do wymiany…

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *