Smartwatch Meizu z wyświetlaczem AMOLED 1,78″, eSIM i szybkim ładowaniem

Wiele lat po Meizu Mix firma w końcu wydała swój pierwszy właściwy smartwatch, nazwany Meizu Watch. W przeciwieństwie do Mixa, który miał klasyczny wygląd z fizycznymi wskazówkami i bez ekranu, ten posiada pełen ekran i boczny przycisk.

Panel AMOLED o przekątnej 1,78 cala z przodu jest większy niż w większości zegarków. Rozmiar jak i rozdzielczość 368 x 448 px idealnie pasuje do wymiarów najnowszych zegarków Apple. Ekran jest ostry (326 ppi) i jasny (500 nitów) i jest strzeżony przez 2,5D Gorilla Glass.

Obudowa smartwatcha jest zbudowana ze stopu aluminium i posiada ceramiczną podstawę. Całość mierzy 46 x 38,4 x 12,9 mm i waży 69 g. Podana waga jest z paskiem z gumy fluorowej i baterią 420 mAh.

Meizu wskazuje, że smartwatch wytrzyma 36 godzin na jednym ładowaniu. System mCharge for Watch oferuje szybkie doładowania. Gdy się spieszysz – 15 minut daje Ci 35%. To powinno wystarczyć na cały dzień, ale jeśli chcesz mieć spokój, ładuj przez 45 minut, aby osiągnąć 100%. Pamiętaj, że ładowanie odbywa się za pomocą zastrzeżonego adaptera z pinami pogo, ładowanie bezprzewodowe nie jest obsługiwane (musisz również zapewnić własny kabel USB-C i ładowarkę).

Meizu Watch ma kartę eSIM, dzięki czemu może obsługiwać połączenia i SMS-y, a nawet przesyłać strumieniowo muzykę bez pomocy smartfona. Obsługiwana jest również usługa Meizu Pay.

Urządzenie jest zasilane przez Snapdragon Wear 4100, chip 12 nm z czterema rdzeniami Cortex-A53. Uruchamia coś, co Meizu nazywa Flyme for Watch, które jest oparte na Wear OS. W każdym razie chipset jest wyposażony w 1 GB pamięci RAM i obszerne 8 GB pamięci. Obsługuje oczywiście Wi-Fi 2,4 GHz, Bluetooth 4.2, NFC i LTE.

Smartwatch mierzy tętno i monitoruje poziom tlenu we krwi. Posiada również funkcję śledzenia snu i stresu oraz obsługuje 13 różnych trybów ćwiczeń.

Zegarek Meizu jest już dostępny (w każdym razie w Chinach) i można go kupić na oficjalnej stronie. Kosztuje 235 USD i jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i miętowej.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane