Sony pokazał Xperię M4 Aqua

165 0

Xperia M4 Aqua

Sony Mobile zaprezentowało  na targach MWC nową strategię urządzeń ze średniej półki, przedstawiając  smartfon Xperia M4 Aqua – oferujący technologię Sony w aparacie, designie, baterii i wydajności w przystępnej cenie.

Tylny aparat 13 Mpix  jest wyposażony w czujnik  SonyExmor RS, przysłonę f/2,0 oraz matrycę o czułości ISO 3200.  Wsparciem służy też funkcja Automatycznego Rozpoznawania Sceny: aparat dostosuje ustawienia obrazu aż do 52 typowych scenerii, co pozwala uzyskać wspaniałe kolory za każdym razem nawet w słabym lub bardzo silnym świetle.

Sony_M4Aqua_2

Podobnie jak aparat główny, 5-megapikselowy aparat selfie umieszczony z przodu posiada obiektyw szerokokątny z polem widzenia o szerokości 88°. W kadrze zmieszczą się zatem wszyscy znajomi, a funkcja Retusz Portretu pozwoli na wykończenie zdjęcia zabawnymi dodatkami. Popularna funkcja edytowania selfie należy do zestawu zainstalowanych fabrycznie aplikacji fotograficznych, w tym tak lubianych jak Sound Photo ‒ umożliwiającej dodanie krótkich dźwięków do zdjęć, czy Movie Creator, która automatycznie zamienia zdjęcia i filmy w krótkie, 30-sekundowe klipy. 

 

Xperia M4 Aqua  posiada ośmiordzeniowy, 64-bitowy procesorQualcommSnapdragon615, służący zaawansowanemu przetwarzaniu multimediów z transmisją danych 4G LTE oraz procesor Snapdragon 615. Będzie dostępna w klasycznych kolorach czarnym  białym oraz w żywych barwach  koralu i srebra. Sony przyjęło te same subtelne zasady, które zastosowali projektanci Androida przy tworzeniu jego wersji 5.0 Lollipop, kierując się minimalistycznym podejściem do interfejsu użytkownika, interaktywności i natywnych aplikacji.

Sony_M4Aqua_3

Xperia M4 Aqua trafi do klientów wyposażona w nową wersją Xperia Lounge Silver, wprowadzającą aktualizacje oprogramowania, aplikacje, informacje i rozrywkę aktualizowane na bieżąco przez cały kres użytkowania produktu. Częścią tej propozycji będzie możliwość oglądania filmów, klipów i odcinków seriali telewizyjnych poprzez aplikację  Privilege Plus Movies. W Polsce aplikacja zostanie ponadto wzbogacona szeregiem ciekawych ofert contentowych, konkursami oraz promocjami, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

 

Sony_M4Aqua_4

Smartfon Xperia M4 Aqua będzie miał swoją premierę w 80 krajach świata u ponad 100 Operatorów na wiosnę 2015 roku. W Polsce dostępny od drugiej połowy maja.

źródło: Sony

Related Post

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *