Sony porzuci serię Xperia Compact?

Sony to obecnie jeden z nielicznych producentów na świecie, który wciąż wydaje mniejsze wersje swoich flagowych smartfonów. Modele “Xperia Compact” są z nami od 2014 roku i według najnowszych informacji w przyszłości możemy nie doczekać się już kolejnych “kompaktowych” flagowców od Sony.

Sony Mobile przeżywa ostatnimi laty trudne chwile. Pomimo ciekawych pomysłów i solidnych flagowców japoński producent nie może wyrwać się z marazmu. Obecny rok ma nam przynieść rewolucję, oddział Mobilny Sony przechodzi restrukturyzację, a portfolio producenta ma zostać przebudowane.

W rozmowie z Digital Trends – Don Mesa, wiceprezydent oddziału ds. marketingu w Sony Mobile zdradził, że prezentacji nowych urządzeń możemy spodziewać się podczas targów MWC w Barcelonie (25 – 28 luty). Mają one wytyczań nowy kierunek, w którym podążać będzie japoński producent. Możemy spodziewać się “znacznie lepszych wrażeń płynących z użytkowania aparatów”. Pokrywa się to z wcześniejszymi, nieoficjalnymi informacjami, które sugerowały, że Xperia XZ4 może być pierwszym smartfonem Sony z potrójnym aparatem główny.

Don Mesa odniósł się również do rozmiarów współczesnych smartfonów, twierdząc, że “zawsze jest miejsce dla różnych rozmiarów, ale ludzie chcą teraz dużo więcej powierzchni dla swoich treści.” Choć nie zostało to powiedziane wprost, to możemy założyć, że przyszłość serii Xperia Compact stoi pod znakiem zapytania.

Czy Sony faktycznie zdecyduje się ograniczyć liczbę dostępnych wariantów swoich flagowców? Odpowiedź na to pytanie poznamy zapewnie podczas targów MWC 2019.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Stylowy Bluetooth z HD Voice

Opublikowane przez - 1 lipca 2015 0
Plantronics wprowadza do oferty słuchawkę Bluetooth Explorer 500, charakteryzującą się certyfikowaną jakością rozmów w technologii HD Voice, redukcją szumów, a…