sony xperia 1

Sony pracuje na Xperią 4 – mocnym “średniobudżetowcem”

Podczas zakończonych niedawno targów MWC 2019 Sony zdecydowało się na reset linii smartfonów Xperia. Jednocześnie, pokazano nam flagową Xperię 1 i dwa ciekawe “średniaki” – Xperię 10 i 10 Plus. Możliwe, że już niebawem dołączy do nich Xperia 4.

Do sieci trafiła niemal kompletna specyfikacji domniemanej Xperii 4. Spekuluje się, że smartfon otrzyma 5,7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości FullHD+ (2520 x 1080 pikseli) i proporcjach 21:9. Co ciekawe, byłby to najmniejszy reprezentant odnowionej serii Xperia (Xperia 1 i 10 Plus posiadają 6,5-calowe ekrany natomiast Xperia 10 – 6-calowy). Za wydajność Xperii 4 odpowiadać będzie procesor Snapdragon 710 wspierany przez 4 GB pamięci RAM.

Na pokładzie urządzenia ma znaleźć się również akumulator o pojemności 2800 mAh, 64 GB pamięci wewnętrznej oraz podwójny aparat główny – niestety nie mamy dokładnych danych na jego temat. Warto również nadmienić, że Xperia 4, podobnie jak Xperia 1 zostanie pozbawiona złącza słuchawkowego mini-jack.

Choć z opublikowanych dzisiaj informacji Xperia 4 jawi nam się jako ciekawy i wydajny średniak, to należy traktować je z “przymrużeniem oka”, jako iż są to jedynie spekulacje. Gdy tylko będziemy mieć więcej konkretów na temat nowego smartfonu Sony, damy wam znać.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

ABC Data nabiera rozpędu

Opublikowane przez - 9 listopada 2017 0
Dobre wyniki ABC Data po 3 kwartałach sprawiły, że coraz realniejsza stanie się wypłata dywidendy zaliczkowej przez tego giełdowego dystrybutora.…