PlayStation Classic

Sony ujawnia PlayStation Classic – miniaturową wersję kultowej konsoli

Ktoś tu chyba zapatrzył się na konkurencję, bo jak inaczej można tłumaczyć dzisiejsze ogłoszenie Sony i prezentację miniaturowej wersji pierwszej generacji konsoli PlayStation.

Nintendo już jakiś czas temu wprowadziło na rynek miniaturowe wersje swoich kultowych konsol – NES oraz SNES. Teraz tą samą drogą podąża Sony. PlayStation Classic to odświeżona wersja konsoli z 1994 roku. Producent zmniejszył urządzenie o 45% w porównaniu do pierwowzoru, do tego możemy liczyć na wejście HDMI, które umożliwi nam podłączenie sprzętu do współczesnych telewizorów.

Podobnie jak w wypadku konsolek Nintendo, Sony PlayStation Classic zaoferuje nam 20 gier wgranych już na stałe do pamięci urządzenia. Sony nie ujawniło jeszcze tytułów wszystkich gier, ale wiemy, że na pewno zagramy w takie produkcje jak: Final Fantasy VII, Jumping Flash, Ridge Racer Type 4, Tekken 3 oraz Wild Arms.

W zestawie z urządzeniem znajdziemy dwie repliki kontrolerów do pierwszego PlayStation. Zestaw ten wyceniono w Europie na 99 Euro, a do sprzedaży trafi 3 grudnia. Zainteresowani?

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane