xperia xa2 plus

Sony zapowiada smartfon Xperia XA2 Plus – znamy polską cenę!

Sony zaprezentowało modele Xperia XA2 i XA2 Ultra na początku bieżącego roku. Teraz do tego grona dołącza Xperia XA2 Plus, która jako pierwszy smartfon z serii otrzyma ekran o proporcjach 18:9.

xperia xa2 plus

Xperia XA2 Plus otrzyma 6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości FullHD+. We wnętrzu smartfonu znajdziemy ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 630 (2,2 GHz),  4 GB lub 6 GB RAM oraz 32 GB lub 64 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia za pomocą kart microSD.

Do robienia zdjęć wykorzystamy pojedynczy aparat główny o rozdzielczości 23 Mpix z f/2.0. Sprzęt umożliwi nam również  nagrywanie filmów wideo w jakości 4K i trybie slow motion przy 120 klatkach na sekundę. Na froncie smartfonu znajduje się szerokokątny (120°) aparat o rozdzielczości 8 Mpix (f/2.4) ze wsparciem dla funkcji Bokeh i Beauty.

Sony chwali się, że Xperia XA2 Plus to pierwszy smartfon klasy średniej z technologią Resolution Audio, dzięki której można cieszyć się muzyką w najczystszej i najprawdziwszej formie – dokładnie tak, jak została wyprodukowana i jak zapisał ją artysta. Audiofile ucieszą się również z technologii Digital Sound Enhancement Engine (DSEE HX), która automatycznie skaluje i kompresuje pliki MP3 do jakości dźwięku bliskiej High-Resolution.

Specyfikację uzupełnia akumulator o pojemności 3580 mAh z funkcją szybkiego ładowania Qualcomm Quick Charge 3.0. Całość działa pod kontrolą systemu Android 8.0 Oreo.

Polski oddział Sony poinformował, że Xperia XA2 Plus trafi do Polski już we wrześniu, na wyłączność sieci Plus. W październiku natomiast, sprzęt zawita do sklepów w sugerowanej cenie 1699 złotych.

Xperia XA2 Plus

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane