Sprytniejszy brat CHRONOSA ECO

139 0

CHRONOS_COLOUR_1

 

GOCLEVER wprowadził na polski rynek drugiego CHRONOSA – tym razem w wersji kolorowej  – CHRONOS COLOUR. Wyróżnikiem jest nie tylko kolorowy, dotykowy wyświetlacz TFT LCD lecz również funkcja błyskawicznego nawiązywania połączeń telefonicznych z poziomu zegarka. 

 

Urządzenie zostało wyposażone w dotykowy, kolorowy ekran o przekątnej 1,6”. Dzięki przyciskom funkcyjnym na tarczy zegarka, obsługa urządzenia staje się bardziej intuicyjna, pozwala również na spersonalizowanie SmartWatch’a poprzez zarządzanie powiadomieniami – użytkownik sam decyduje które powiadomienia są dla niego ważne. COLOUR różni się od starszego brata (Chronosa Eco) również gabarytami: ze względu na inną baterię, nowy model jest cięższy (60g) i odrobinę grubszy – wymiary koperty to 4,1 x 5,5 x 1,2 cm.

CHRONOS_COLOUR_2

Z poziomu zegarka można również w wygodny sposób sterować odtwarzaniem muzyki ze smartfona, co świetnie sprawdzi się np. w zatłoczonych środkach komunikacji miejskiej. Zegarek sprawdzi się jako osobisty trener – dzięki wbudowanemu akcelerometrowi urządzenie może śledzić aktywność użytkownika (zliczać pokonany dystans, kroki, spalone kalorie), czyniąc trening bardziej efektywnym (i efektownym).

CHRONOS_COLOUR_3

Podstawową funkcją urządzenia pozostaje dostarczanie użytkownikowi w szybki sposób powiadomień ze smartfona znajdującego się w zasięgu 10m – pozwala to na błyskawiczne uzyskanie informacji o nowych połączeniach, SMS-ach, e-mailach, itp. Nową funkcją jest natomiast nawiązywanie połączeń telefonicznych poprzez urządzenie, usprawnione dzięki funkcji wybierania głosowego kontaktów z książki telefonicznej w smartfonie. COLOUR daje użytkownikowi również możliwość tworzenia i odbierania wiadomości tekstowych. Jeśli użytkownik zechce całkowicie wyłączyć powiadomienia, może to zrobić w prosty sposób, zamykając dedykowaną aplikację lub wyłączając w jej menu przesyłanie powiadomień, tym samym ograniczając funkcje tego inteligentnego zegarka do odbierania/wysyłania SMSów lub nawiązywania/odbierania połączeń. Wbudowane aplikacje takie jak kalendarz, kalkulator, alarmy czy informacje o pogodzie, mogą znacznie ułatwić życie codzienne.

CHRONOS_COLOUR_4

GOCLEVER CHRONOS COLOUR jest wodoodporny (skala „30m” dla zegarków), co oznacza, że nie straszne mu wilgoć, deszcz, czy zachlapanie podczas mycie rąk. Zalecana temperatura pracy to zakres 0-50°C.

 

Urządzenie współpracuje ze smartfonami różnych producentów, wyposażonymi w systemy Android 4.4.0 lub nowszy. Zegarek komunikuje się z nimi za pośrednictwem protokołu Bluetooth BT 4.0. Dla bezpieczeństwa, urządzenie informuje o zbyt dużym oddaleniu się od sparowanego smartfona. Ze względu na rozbudowane funkcje i kolorowy, dotykowy ekran, bateria w tym urządzeniu ma pojemność 350mAh, co wystarcza na 5 dni normalnego użytkowania lub 2 tygodnie w stanie czuwania.

 CHRONOS_COLOUR_5

Sugerowaną cenę detaliczną GOCLEVER CHRONOS COLOUR ustalono na 279 zł i można go znaleźć w sklepach internetowych oraz elektromarketach. Podobnie jak w przypadku każdego innego urządzenia od polskiego producenta, w standardzie pozostaje 2-letnia gwarancja producenta, w tym 12 miesięcy w wygodnym systemie door-to-door.

źródło: Goclever

Related Post

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *