Sprzedaż smartfonów w Chinach spadła w lutym o 45%

Apple, Huawei i Xiaomi odnotowały ogromny spadek sprzedaży w lutym. Firma Cupertino sprzedała mniej niż 500 000 smartfonów. Przesyłki firmy spadły z 1,27 mln w lutym 2019 r. Oznacza to 60% spadek w stosunku do zeszłego roku.

Podczas gdy Apple sprzedało tylko 494 000 sztuk, chińskie firmy spadły z 12,72 mln w lutym 2019 r. do 5,85 mln. Spadek, zgłoszony przez China Academy of Information and Communications Technology, jest spowodowany zamknięciem wielu fabryk w całych Chinach, w połączeniu z ograniczeniem podróży przez państwo i koniecznością pozostania mieszkańców w domach.

Firmy badawcze, takie jak IDC i Canalys, oczekują 40% spadku wysyłek w pierwszym kwartale 2020 r., Ponieważ wybuch koronawirusa szkodzi zarówno popytowi, jak i łańcuchowi dostaw. Pierwsze dwa tygodnie lutego miały kluczowe znaczenie dla rynku chińskiego, na którym Apple zamknął swoje sklepy. Firma została nawet zmuszona do przeglądu swoich wytycznych dotyczących przychodów z powodu spadku sprzedaży.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

Punkt honoru LG

Opublikowane przez - 25 marca 2015 0
Z okazji 10 urodzin promocji „Punkt honoru” firma LG przygotowała dla swoich klientów specjalną ofertę. Firma LG Electronics już od…