Stardew Valley – po trzech latach oczekiwania gra debiutuje na Androidzie!

Ponad trzy lata przyszło czekać użytkownikom urządzeń z Androidem na debiut jednej z najlepszych gier niezależnych w historii. Stardew Valley, bo o niej mowa, zadebiutowała w 2016 roku i po drodze do Androida zdążyła zadebiutować na niemal każdej wiodącej konsoli i platformie. Lepiej późno niż wcale.

Stardew Valley na Androida oferuje nam niemal wszystko to, co konsolowe i PC-towe wersje gry (z wyłączeniem trybu multiplayer). Mamy tu zatem do czynienia z wyjątkowym „symulatorem farmy” wzorowanym na kultowej serii Harvest Moon. Gra oferuje graczom sporą swobodę rozgrywki, a oprócz rozwoju naszej farmy i postaci możemy poświęcić się wielu innym czynnościom, jak np. eksploracji wielopoziomowej jaskini wypełnionej potworami i zagadkami bądź budowaniu relacji z mieszkańcami pobliskiej wioski.

Stardew Valley

Co ciekawe, pierwsza wersja gry została stworzona przez jednego człowieka – Erica Barone’a, któremu poprzez połączenie ciekawej rozgrywki, urokliwej muzyki oraz oprawy graficznej w stylu pixel art, udało się stworzyć jedną z najciekawszych i najlepszych współczesnych gier indie.

Stardew Valley w sklepie Google Play wyceniono na niecałe 38 złotych. Grę możecie kupić tutaj.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Hearthstone traci reżysera gry!

Opublikowane przez - 23 kwietnia 2018 0
Najpopularniejsza obecnie na rynku cyfrowa gra karciana – Hearthstone, straciła właśnie reżysera. Ben Brode poinformował, że opuszcza szeregi Blizzarda aby…