System NAVITEL MONITORING – kontrola i oszczędności

194 0

Czym jest system monitoringu flotowego NAVITEL?

Najprościej rzecz ujmując jest to kompleksowe narzędzie do podglądu w czasie rzeczywistym w jaki sposób eksploatowane są poszczególne samochody należące do firmy. System nadzoruje wykonanie harmonogramu i specyfikacji trasy, kontroluje prędkość, załadunek i rozładunek towarów, a także wskazuje realne i szacunkowe zużycie paliwa. Wszystkie pomiary przedstawione są w postaci graficznej i zapisywane w formie dziennika.

navitel.monitoring

Jak to właściwie działa?

System zbiera dane z czujników zamontowanych we wszystkich pojazdach należących do floty samochodowej. Następnie informacje analizowane są przez serwery systemu. W końcowym etapie centrum monitorowania generuje wyniki pomiarów w postaci czytelnych wykresów. A wszystko to na bieżąco, w trybie rzeczywistym.

– Zastosowanie naszego systemu jest niezwykle szerokie i obejmuje korporacje taksówkarskie, firmy dostawcze i przewozowe, instytucje takie jak policja, straż pożarna czy pogotowie, a także transport publiczny i rolnictwo. Nasze analizy wskazują, że przy pomocy systemu NAVITEL MONITORING zużycie paliwa może spaść o 15%, a liczba niepotrzebnie przejechanych kilometrów poza trasą aż o 20%. O 25 dni zmniejsza się także okres bezczynności pojazdu. Znacznej redukcji ulega koszt wymiany opon – podsumowuje Tobiasz Jankowski, CEO NAVITEL Polska.

Źródło: Navitel

Related Post

Nowe banki energii TP-Link

Posted by - 16 grudnia 2015 0
W rok po debiucie modelu TL-PB10400 TP-LINK uzupełnia serię banków energii o dwa kolejne urządzenia. Model TL-PB5200 został wyposażony w…

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *