T-Mobile ostrzega przed atakiem phishingowym

251 0
Hakerzy zorganizowali kolejną falę ataków phishingowych pod nazwą „wygraj najnowszy smartfon”. Ofiarami mogą być posiadacze kart SIM w T-Mobile. Operator jednak zorientował się co się dzieje i wydał stosowne ostrzeżenie.

Oszuści podszywają się pod T Mobile i wysyłają komunikat, który zachęca do udziału w ankiecie. W zamian oferują możliwość wygrania najnowszych smartfonów. Ankieta dotyczy wybranych osób, a licznik upływającego czasu jest zachętą do szybkiego podejmowania decyzji.

Użytkownicy szczególnie powinni zwrócić uwagę bardzo krótki czas na podjęcie decyzji (zwykle ok. 1 minuty).

Dział Bezpieczeństwa Technicznego T-Mobile pracuje nad blokadą domen pośredniczących w przestępczej działalności.

zdjęcie otwarcia: Foter.com

Related Post

Co nas czeka w 2015 roku?

Posted by - 24 stycznia 2015 0
  Za nami bardzo ciekawy rok w branży komunikacji mobilnej. Wydarzeniem ostatnich 12 miesięcy w Polsce był na pewno pierwszy…

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *