T-Mobile partnerem Edge Experience Hackathon

Jesienią po raz pierwszy w Polsce odbędzie się Edge Experience Hackathon, bazujący na platformie MobiledgeX. Partnerami są T-Mobile oraz hub:raum. 27-28 września br. w Krakowie zorganizowane zostanie wydarzenie dla twórców rozwiązań z obszaru wirtualnej rzeczywistości, gier mobilnych oraz pasjonatów przemysłu 4.0.

Podczas tegorocznego Edge Experience Hackathon w ręce ponad 100 developerów oddana zostanie platforma Edge Computing, laboratorium 5G oraz kompatybilny z nimi sprzęt. Wszystko to posłuży rozwiązaniu wyzwań z obszaru wieloosobowej mobilnej rozrywki (Multiplayer Gaming), rozszerzonej rzeczywistości (Augumented Reality), analityki video oraz algorytmów technologii sztucznej inteligenci (AI).

Agenda hackathonu została stworzona przez programistów z myślą właśnie o tej grupie, a więc koncentrować będzie się przede wszystkim na kreatywnym wykorzystaniu technicznych i technologicznych kompetencji deweloperów. Jednocześnie hackathon pozwoli im zdobyć wiedzę na temat uwarunkowań biznesowych branży oraz sposobów komercjalizacji rozwiązań w przyszłości.

Edge Experience Hackathon jest pierwszym w Polsce hackathonem skupiającym się nad Edge Computing. Należy on do serii wydarzeń organizowanych na całym świecie (m. in. w Seulu i Vancouver) przez MobiledgeX – spółkę Deutsche Telekom AG z siedzibą w San Francisco, zajmującą się wykorzystaniem sieci mobilnych do budowy aplikacji i urządzeń nowej generacji. Event odbędzie się w siedzibie hub:raum, czyli centrum innowacyjności Deutsche Telekom w Krakowie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

Polski urlop ze smartfonem

Opublikowane przez - 31 lipca 2015 0
Większość z nas spędza wakacje… online. Dla 62% wi-fi w hotelu to informacja, od której zależy czy pojedziemy w dane…