T-Mobile rozwija swoją sieć data center

T-Mobile stawia na rozwój usług data center. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, budowa nowej inwestycji przy ul. Szlacheckiej w Warszawie właśnie ruszyła. Będzie to obiekt o całkowitej powierzchni 4400 m². Zastosowane tam systemy bezpieczeństwa fizycznego i technologicznego zagwarantują wysoką jakość usług i zapewnią klientom stabilne, nowoczesne rozwiązania, dopasowane idealnie do ich potrzeb biznesowych.

Informacją na temat nowej inwestycji T-Mobile podzielił się pod koniec ubiegłego roku i zgodnie z planem w II połowie 2020 roku startują prace budowlane, by jak najszybciej uruchomić obiekt dla klientów. Generalnym wykonawcą tej inwestycji został europejski koncern budowlany STRABAG, który ma wieloletnie doświadczenie w budowie tego typu obiektów w Polsce i w Europie. Na początku lipca została podpisana umowa i właśnie ruszyły prace budowlane nowego obiektu w Warszawie.

Operator posiada kilkunastoletnie doświadczenie w tym zakresie oraz dysponuje kilkunastoma centrami danych na terenie Polski, o łącznej powierzchni ponad 21000 m2.

Kluczowy element oferty data center stanowi zawsze bezpieczeństwo, dlatego nowy obiekt wyposażony będzie w wysokiej klasy system zasilania awaryjnego oraz systemy chłodzenia, dzięki czemu urządzenia w tym budynku będą działały nieprzerwanie, nawet w najtrudniejszych warunkach.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane

T-Mobile szaleje na rynku internetu

Opublikowane przez - 12 września 2017 0
Po stosunkowo długo trwających chudych latach dla polskiego oddziału T-Mobile karta się najwyraźniej odwróciła. Tylko celem przypomnienia: liczba abonentów odchodzących…