T-Mobile też zamierza objąć częstotliwości

144 0

T-mobile-4G-LTE

Także T-Mobile wydało oświadczenie po ogłoszeniu przez UKE wyników aukcji. Poniżej jego pełna treść

 

Zrealizowaliśmy zakładane cele. Pozyskane zasoby częstotliwości 800 MHz w połączeniu z tymi z zakresu 2600 MHz oraz działającą już siecią LTE1800 pozwolą T-Mobile Polska umocnić się na pozycji operatora najlepszej sieci w Polsce. To jednak jeszcze nie koniec procesu i czekamy na decyzje innych operatorów związane z odebraniem wylicytowanych bloków oraz wniesieniem za nie opłat. Mamy nadzieję, że UKE szybko i sprawnie przeprowadzi proces rezerwacyjny i wydawania pozwoleń radiowych.

 

Oczywiście, zamierzamy złożyć wnioski o wylicytowane częstotliwości, by jak najszybciej udostępnić polskim klientom możliwość korzystania z szybkiej transmisji danych, szczególnie w obszarach nieobjętych do tej pory zasięgiem sieci LTE. Nie wykluczamy możliwości współpracy z innymi operatorami przy budowie sieci LTE 800 MHz.

 

Mamy nadzieję, że regulator wyciągnie wnioski z przebiegu postępowania aukcyjnego – z pewnością jego kształt nie powinien stać się wzorem na przyszłość. Wysokie ceny pasma 800 MHz stanowią poważne obciążenie dla operatorów, którzy teraz muszą przeznaczyć znaczne środki finansowe na budowę infrastruktury. Analizujemy cały czas przebieg aukcji z uwagi na przyjęte budzące wątpliwości rozwiązania prawne. W zależności od wyników tej analizy oraz dalszego przebiegu czynności w procesie rezerwacyjnym zastrzegamy możliwość podjęcia niezbędnych kroków prawnych.

źródło: T-Mobile

 

Related Post

Sierpniowy ranking SpeedTest

Posted by - 9 września 2020 0
Serwis przedstawił tradycyjny comiesięczny ranking prędkości transmisji danych. Jeśli chodzi o operatorów mobilnych zwyciężył T-Mobile z prędkością pobierania 32,41 Mb/s…

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *