Tanie gadanie w ofertach prepaid – bez umów i bez limitów

MobilityNewsAutor:
Od kiedy na rynku pojawiły się pierwsze karty prepaid, pozwalające korzystać z telefonu bez konieczności wiązania się umową z operatorem, ich popularność stale rośnie. Prepaid to brak zobowiązań i abonamentu, możliwość łatwej zmiany operatora i często także tańszy telefon. Zalety ofert prepaid są nie do przecenienia. Dowiedz się, które oferty na kartę są obecnie najlepsze.

Aktualnie w Polsce działa czterech głównych operatorów komórkowych – Orange, Play, Plus i T-Mobile, także pod innymi markami, jak nju mobile, Red Bull Mobile, Plush czy Heyah. W naszym kraju działa również kilkunastu operatorów wirtualnych, korzystających z infrastruktury teleinformatycznej innych operatorów, choćby Lycamobile, Mobile Vikings czy Virgin Mobile. Różnice w ofertach telekomów praktycznie się zacierają, ale nadal można znaleźć interesujące oferty. Nie istnieje jednak coś takiego, jak najlepsza oferta na kartę. Każdy ma bowiem inne potrzeby, ciężko więc wyróżnić tę jedną jedyną.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze oferty na kartę? Przede wszystkim na kwoty doładowań oraz czy w ramach pakietu mamy nielimitowane rozmowy i wiadomości, a także jak dużą paczkę danych mamy do wykorzystania, szczególnie jeśli często surfujemy w sieci.

Najlepsze oferty na kartę w Polsce

Spośród operatorów strukturalnych jedną z najtańszych ofert na kartę ma a2mobile, submarka operatora Aero2. W pakiecie „Niewyczerpalne Wszystko” za 19,90 zł otrzymamy nielimitowane rozmowy, wiadomości SMS i MMS oraz darmowy roaming w UE. Dostaniemy także 5 GB transferu (+ darmowy transfer dla aplikacji społecznościowych) oraz dostęp do usługi WiFi Calling, dzięki której możemy rozmawiać nawet bez zasięgu GSM. Pakiet jest bardzo tani i zapewnia przyzwoite warunki, jednak niewielka paczka danych może okazać się niewystarczająca dla części osób.

Operator Aero2 ma także inną markę – wRodzinie. Pakiet „wRodzinie – pakiet 60 dni” kosztuje 30 zł, jednak jest ważny aż 60 dni – miesięcznie kosztuje więc tylko 15 zł. Warunki są jednak gorsze, niż w a2mobile, nie mamy bowiem nielimitowanych MMS-ów, darmowego roamingu w UE, ani dostępu do usługi WiFi Calling – dla osób nie korzystających z tych funkcji będzie to jednak bardzo dobra oferta.

Tanią ofertę ma także Orange. W standardowym pakiecie za 25 zł dostaniemy nielimitowane minuty i wiadomości SMS do wszystkich sieci, ale bez wiadomości MMS oraz darmowego roamingu – przebywając za granicą musimy więc liczyć się z dodatkowymi opłatami. Dostaniemy jednak dostęp do usługi WiFi Calling oraz bardzo dużą paczkę danych – 15 GB na początek + drugie tyle za każde doładowanie za 30 zł, dodatkowo pakiet internetu powiększa się z każdym miesiącem o 1 GB. Dla osób szukających oferty z dużą paczką danych to świetna propozycja.

Kolejnym operatorem z tanią ofertą jest T-Mobile. W podstawowym pakiecie za 25 zł otrzymamy podobnie jak w Orange nielimitowane rozmowy i wiadomości SMS (bez MMS), ale z darmowym roamingiem. Dostaniemy także 10 GB transferu. T-Mobile oferuje jeszcze pakiet za 30 zł, dzięki któremu możemy oglądać bez limitu danych kilka serwisów video, m.in. Netflixa i YouTube. To ciekawa propozycja dla osób często korzystających z tych serwisów.

Pakiet za 25 zł ma także Plush, submarka operatora Plus. Podstawowy pakiet nie różni się wiele od standardowej oferty T-Mobile, tutaj także dostaniemy 10 GB transferu oraz nielimitowane rozmowy i wiadomości (zarówno SMS, jak i MMS), ale bez darmowego roamingu. Oferta będzie dobrym rozwiązaniem dla osób często korzystających z aplikacji społecznościowych, nie zużywają one bowiem transferu.

Heyah, submarka operatora T-Mobile także ma tani pakiet za 25 zł. Otrzymamy nielimitowane minuty, wiadomości SMS i MMS, 10 GB transferu oraz darmowy roaming. Oferta nie różni się praktycznie od standardowej oferty od T-Mobile.

Ofertę do 25 zł ma również Play w pakiecie „Formuła SOLO w Play na kartę”. Otrzymamy nielimitowane rozmowy, wiadomości SMS (bez MMS) oraz 10 GB transferu. Z plusów oferty można wymienić dostęp do usługi WiFi Calling.

Ostatnim operatorem z ofertą do 25 zł jest Plus. W pakiecie „Rozmawiaj, SMS-uj, MMS-uj bez limitu” otrzymujemy rozmowy i wiadomości bez jakichkolwiek limitów oraz 10 GB transferu. Warto dodać, że niewykorzystane GB nie przepadają, a z każdym doładowaniem otrzymamy darmowy 1 GB transferu.

Spośród droższych ofert warto wymienić pakiet od nju mobile, submarki Orange. Pakiet kosztuje 29 zł, w którym mamy do dyspozycji nielimitowane minuty, wiadomości SMS i MMS oraz paczkę danych 10 GB, niestety bez darmowego roamingu, ale z usługą WiFi Calling.

Ofertę za 30 zł ma także Red Bull Mobile, submarka Play. W pakiecie „Red Bull Mobile SieMa na kartę” dostajemy jednak aż 2 razy większą paczkę danych (aż 20 GB), niż w nju mobile, do tego nielimitowane rozmowy, wiadomości (SMS i MMS) oraz darmowy roaming i dostęp do usługi WiFi Calling.

Najlepsze oferty operatorów wirtualnych

Spośród operatorów wirtualnych najtańszą ofertę na kartę ma Lajt Mobile w pakiecie „Pakiet L-AJTOWY + 10 GB”. Za 19,99 zł otrzymamy nielimitowane rozmowy, wiadomości SMS i MMS oraz 10 GB transferu. Pakiet jest bardzo tani, a warunki przyzwoite, jedyny minus to brak darmowego roamingu w UE.

Równie tanią ofertę ma Lycamobile w pakiecie „Do Wszystkich S”, który kosztuje tylko 20 zł. W zamian dostaniemy nielimitowane rozmowy oraz wiadomości SMS, jednak bez wiadomości MMS. Na korzyść Lycamobile przemawia jednak znacznie większa paczka internetowa na pełnej prędkości (aż 30 GB) oraz darmowy roaming. To świetna oferta dla osób szukających taniego pakietu bez limitów oraz z dużą paczką danych. W Lycamobile dostępne są jeszcze pakiety L (25 zł), M (39 zł) i XL (49 zł), różniące się jedynie ilością dostępnego transferu (35, 40 i 50 GB).

Kolejnym wirtualnym operatorem z tanią ofertą jest Mobile Vikings. W pakiecie „Viking 25 No Limit” za 25 zł otrzymamy nielimitowane minuty, wiadomości SMS i MMS oraz 15 GB transferu – warto dodać, że przy systematycznym ładowaniu konta niewykorzystane GB przechodzą na kolejne miesiące. Nie dostaniemy jednak darmowego roamingu.

Mobile Vikings ma w ofercie jeszcze jeden pakiet – „Chill ON”. Ten pakiet także jest za 25 zł, ale otrzymujemy większą paczkę danych (aż 20 GB) oraz bonus w wysokości 10 zł do wykorzystania na dodatkowe usługi (jak roaming, połączenia międzynarodowe lub SMS-y premium). To jedna z ciekawszych ofert na rynku – tania, bez limitów, ze sporym transferem i atrakcyjnym bonusem.

Jedną z tańszych i lepszych ofert wśród operatorów wirtualnych ma Virgin Mobile w pakiecie „#GigaDaje” za 25 zł. Podobnie jak w ofertach innych operatorów dostajemy nielimitowane rozmowy oraz wiadomości SMS, jednak bez MMS i darmowego roamingu. W pakiecie otrzymamy jednak 15 GB transferu – po pół roku dostaniemy jednak 5 GB gratis, po roku kolejne 5 GB, a po dwóch latach będziemy mogli się cieszyć aż 30 GB transferu. W pakiecie mamy również darmowe social media, m.in. Facebooka i Messengera. Pakiet jest tani, warunki więcej, niż dobre, zwłaszcza dla stałych klientów, którzy mogą liczyć na jedną z większych paczek danych na rynku.

Mateusz Czereczon

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

Navitel współpracuje z LG

Opublikowane przez - 25 czerwca 2015 0
    NAVITEL Poland wraz z firmą LG Electronics przygotowała specjalną promocję dla klientów sieci RTV Euro AGD, którzy kupując…