TCL wprowadza na rynek flagowy model 8K QLED TV

Seria X91 TCL wprowadza swoich klientów w świat 8K, oferując lepiej zoptymalizowaną, ponadprzeciętną liczbę pikseli. Rozdzielczość 8K w telewizorze TCL X91 jest czterokrotnie większa niż w przypadku telewizorów UHD 4K i 16 razy większa niż w przypadku telewizorów Full HD. Przy rozdzielczości 7680 x 4320 pikseli wynosi ona ponad 33 miliony pikseli (33,18 miliona). Daje to ostrzejszy i bardziej szczegółowy obraz, ponieważ piksele są tak małe, że nie można ich dostrzec nawet z bliska.

Inteligentna technologia TCL 8K AI Upscaling obejmuje nie tylko 4K, ale także SD, HD, FHD i inne rozdzielczości wideo. Dzięki najnowocześniejszej technologii Quantum Dot, telewizor ten wyświetla obraz kinowej jakości, składający się z ponad miliarda kolorów i odcieni – czyli wszystkich kolorów, które są w stanie uchwycić kamery filmowe. Umożliwia to osiągnięcie poziomu reprodukcji kolorów, szczegółów i głębi nieporównywalnego z żadnym innym telewizorem LED lub OLED.

Seria X91 jest również wyposażona w technologię Dolby Vision – Atmos, która pozwala konsumentom doświadczyć większego realizmu wizualnego i słuchowego. Dolby Vision HDR oferuje widzom realistyczne odwzorowanie barw, kontrast i jasność ekranu.

Seria QLED 8K X91, wraz z dwoma innymi modelami telewizorów QLED, C71 i C81, stanowią linię telewizorów QLED firmy TCL oferowanej w 2020 r. Dostępna jest w rozmiarze ekranu 75″ i wchodzi na polski rynek od lipca 2020 roku. Będzie dystrybuowana w sklepach internetowych w cenie 16 tys. 999 zł.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

ZTE w Cyfrowym Polsacie

Opublikowane przez - 3 listopada 2015 0
Przenośny router ZTE MF910, który obsługuje technologię LTE z prędkością do 150 Mb/s oraz umożliwia podłączenie 11 urządzeń jednocześnie, wchodzi…