Technologiczne gadżety, które przydadzą Ci się podczas ferii 

MobilityNewsAutor:
Ferie zimowe w pełni. Coraz więcej Polaków decyduje się by spędzić je poza domem. Nieważne jednak, czy urlop wolisz spędzić je aktywnie na górskim stoku, czy relaksując się na egzotycznych  wakacjach – przed wyruszeniem w trasę warto zaopatrzyć się w urządzenia, które mogą pozytywnie wpłynąć na Twoje bezpieczeństwo podczas jazdy, umilić Ci podróż lub urozmaicić czas spędzony w hotelu! 

Wideorejestrator samochodowy 

To urządzenie zapewnia nieocenioną pomoc na drodze. Nagrywając cały przebieg trasy, pomoże Ci zmniejszyć stres, a w przypadku nieprzyjemnej sytuacji dostarczy dowodów na brak Twojej winy. Ulice są pełne nieuważnych kierowców, więc warto mieć przy sobie świadka każdego drogowego zdarzenia! Nowoczesne wideorejestratory, np. marki Mio są ponadto wyposażone w zaawansowane systemy wspomagania kierowcy, takie jak system ostrzegania o zjechaniu z pasa ruchu, system ostrzegania przed kolizją z samochodem z przodu, a także bardzo przydatny system ostrzegania przed fotoradarami. Warto zwrócić uwagę na kilka użytecznych funkcji, tj. NightVision i moduł GPS. Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii i oprogramowania oraz odpowiednich parametrów obiektywu, wideorejestrator jest w stanie nagrywać ostry i czytelny obraz nawet w niekorzystnych warunkach oświetleniowych. 

Power bank 

Duża, przenośna bateria z pewnością przyda się do naładowania wszelkich potrzebnych urządzeń. Z odpowiednio wydajnym power bankiem przestaniesz się przejmować słabym akumulatorem w Twoim aparacie czy smartfonie.  

Czytnik e-booków 

Małe urządzenie, które pomieści setki książek i będziesz je mieć zawsze przy sobie. Dzięki specjalnemu ekranowi, czytniki e-booków w znacznie mniejszym stopniu męczą oczy niż wyświetlacze smartfonów. Wiele z nich posiada podświetlenie, co umożliwia czytanie ulubionych książek również w nocy przy zgaszonym świetle. Niewielkie wymiary urządzenia pozwalają cieszyć się nim niemal wszędzie – przy kawie w przerwie od aktywności na stoku, przed snem, w pociągu, na plaży czy w samochodzie. Dla miłośników książek jest to pozycja obowiązkowa na każdy wyjazd! 

Nawigacja GPS 

Sprzęt bardzo przydatny, zwłaszcza jeśli planujemy wyruszyć w dłuższą trasę. Nawigacja GPS pozwoli zaplanować trasę z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb użytkownika, pokaże znajdujące się na trasie stacje benzynowe, pomoże ominąć korki. Nawigacja GPS z funkcją TRUCK szczególnie przyda się osobom, które na ferie wybierają się większym samochodem. Takie nawigacje znajdują się w ofercie kilku firm m.in. Mio. Sprzęt tego typu sam wybierze trasę odpowiednią dla gabarytów i tonażu Twojego auta, a Ty zaoszczędzisz czas! 

 

Tablet / laptop z mobilnym Internetem 

Podróż nie musi być nudnym utrapieniem dla Ciebie i Twojej rodziny. Wystarczy zaopatrzyć się w sprzęt z Internetem mobilnym, który pozwoli w czasie podróży, na korzystanie z materiałów dostępnych w sieci. Dobrym pomysłem może się też okazać wzięcie w podróż kilku filmów, aby oglądać je na ekranie laptopa. W ten sposób czas spędzony w samochodzie upłynie wam znacznie szybciej i przyjemniej. 

Głośnik bezprzewodowy 

Dzięki małemu głośnikowi bluetooth muzyka będzie mogła towarzyszyć Tobie, Twojej rodzinie i znajomym niemal wszędzie. Urządzenie można połączyć z innymi sprzętami posiadającymi moduł bluetooth. Jakość i głośność odtwarzanego dźwięku będzie przy tym znacznie lepsza niż ta, którą oferują głośniki smartfonów, tabletów i wielu laptopów. Wspólne oglądanie filmów czy słuchanie muzyki będzie znacznie przyjemniejsze i wygodniejsze. Bez zbędnych kabli, szybko i wygodnie! 

Nowe technologie są z nami obecne przez cały rok, dlatego nie zapominajmy o nich również w czasie odpoczynku – zimowych ferii, które w tym roku rozpoczęły się dla kilku województw 13 stycznia i potrwają aż do końca lutego. 

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

No limit w Heyah na abonament

Opublikowane przez - 21 lipca 2015 0
Od dzisiaj, 21. lipca użytkownikom pakietu Smart XL Heyah proponuje usługę no-limit: na rozmowy, SMS-y i MMS-y oraz Internet. Użytkownicy pakietu Smart…