Nowy telefon Vivo obsługujący 5G

Firma Vivo coraz bardziej ochoczo dzieli się informacjami odnośnie ich nowego produktu – iQOO 5G. Ma to być telefon gamingowy z przeznaczeniem do “zadań specjalnych” oraz, co najważniejsze, ma to być pierwszy komercjalny telefon Vivo obsługujący 5G (po testach prototypu vivo NEX 5G). Smartphone’a powinniśmy ujrzeć na rynku w ciągu trzech najbliższych miesięcy i mimo, że nie przekazano nam wiele informacji o specyfikacji, to wiele zostało dowiedzieliśmy się o wyzwaniach związanych z 5G.

Jednak, co najważniejsze – smartphone ma posiadać możliwość ładowania w 120W. Ładowanie w 120W obiecuje, że przy baterii 4,000mAh, w ciągu 5 minut uzyskamy 50%. Nadal nie jest jasne, czy vivo iQOO 5G będzie wspierał szybkie ładowanie w 120W. Pełne naładowanie ma zająć 13 minut. Ma on zostać również wyposażony w chipset Snapdragon 855 połączony z zewnętrznym modemem X50 (jak większość najnowszych telefonów 5G). Możliwość korzystania z 5G, to również konieczność posiadania czterech anten (wzrost z dwóch względem 4G). W połączeniu z Bluetooth i Wi-Fi daje nam łącznie osiem anten. Może to stanowić wyzwanie konstrukcyjne, aby je wszystkie pomieścić i uniknąć zakłóceń pomiędzy nimi.

T0 jednak nie koniec, posiadanie zewnętrznego modemu powoduje, że płyta główna jest większa. Biorąc także pod uwagę fakt, że 5G wymaga więcej energii do zasilania, Vivo nie mogło z tego powodu zmniejszyć baterii. Celem znalezienia miejsca, firma musiała stworzyć złożony układ 3D. Podsumowując, telefon był połączony z siecią 5G przez cały dzień. Na koniec bateria wskazywała 70%.

Qin Fei, dyrektor rozwoju i badań, który zajmuje się w Vivo projektem 5G powiedział, że korzystanie z tej sieci zredukuje czasy opóźnienia. Pozwoli to na połączenie większej ilości urządzeń z siecią oraz zwiększy ilość danych, które będą mogły przesyłać przekaźniki. Opóźnienie next-genowych sieci może zostać zredukowane o 10ms. Powinno być to korzystne dla usług stremujących gry i aplikacji AR. Jak uważa Qin Fei, przekaźniki znacząco zwiększą limit przesyłu danych użytkowników z 20GB do 1TB. Natomiast same prędkości przesyłu mogą być 5-10 razy większe względem 4G.

Spodziewamy się uzyskać więcej informacji na temat telefonu w najbliższym czasie.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane