Telefony Samsunga bez ładowarek w zestawie?

Apple nie jest jedyną firmą, która rozważa usunięcie ładowarki ze sklepu. Samsung rozważa podobny krok. Firma wdroży ten pomysł w przyszłym roku. Dotyczy to tylko niektórych modeli.

Usunięcie ładowarki z taniego segmentu będzie miało większy względny wpływ na cenę (jest to krok w kierunku oszczędności na kosztach produkcji). Ponadto telefony klasy podstawowej rzadziej wymagają specjalnej ładowarki o dużej mocy, więc te, które masz już w domu, najprawdopodobniej dadzą radę.

Z drugiej strony, zabranie dołączonej ładowarki z telefonów premium Galaxy ma również sens, ponieważ niektóre modele obsługują ładowanie 45 W, ale są dostarczane w zestawie tylko z ładowarką zasilającą 25 W. Tak więc, jeśli chcesz 45 W, i tak musisz osobno kupić ładowarkę, a ponadto nie będziesz miał większego zastosowania do tej, którą masz z telefonem.

Powstaje pytanie, w jaki sposób konsumenci zareagują na ten ruch? Czy doprowadzi to do spadku sprzedaży. Zależy od tego, jakie inne zmiany zostaną wprowadzone wraz z usunięciem ładowarek (np. obniżka cen).

Samsung sprzedaje ok. 400 milionów smartfonów rocznie, co oznacza, że ​​płaci również za 400 milionów ładowarek. Ten ruch może drastycznie zmniejszyć tę liczbę, co może być złą wiadomością dla firm produkujących ładowarki…

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane