Test MOPHIE Juice Pack Air dla iPhone 6 – Więcej energii bez kabli

jpa-ip6-blk_blk-ip_front-back-left-3qtr_2000px_1

Problemem każdego etui z wbudowaną dodatkową baterią są nadmierne rozmiary. Niestety, fizyki się nie oszuka. Chcesz więcej energii dla telefonu? Musisz się pogodzić z tym, że będziesz musiał nosić w kieszeni sporą, potocznie mówiąc, cegłę. Chyba, że zainwestujesz w najnowsze etui z baterią marki MOHPIE – Juice Pack Air.

MOPHIE pokazuje, że etui z wbudowaną baterią wcale nie musi być grube, by zapewniało dodatkowe 100% naładowania baterii iPhone’a. Ultracienka obudowa z baterią Juice Pack Air ma ogniwo o pojemności 2 750 mAh i zapewnia dodatkowe 11 godzin oglądania filmów, 14 godzin rozmowy czy nawet 10 godzin surfowania po sieci przez sieć komórkową.

            ek_dock-jp6p-p-desk-blk-jp-ip6p_3qtr-front-left-interactive_2000px_1

Air został wykonany z satynowego tworzywa sztucznego, które jest niezwykle przyjemne w dotyku. Czarna kolorystyka idealnie współgra z ciemnym modelem iPhone’a 6. W zestawie znajdziemy przewód microUSB do ładowania wbudowanego w etui ogniwa oraz przedłużkę do podłączenia zestawu słuchawkowego. Samo etui składa się z dwóch części. By zainstalować w nim telefon, wystarczy mniejszą, górną część odłączyć od reszty, lekko, z wyczuciem ciągnąc, wsunąć w szyny prowadzące smartfon i zapiąć go mniejszym elementem w górze.

  DSC_0365

Przelotowe przyciski wyciszenia, regulacji głośności oraz włącznika zapewniają komfortową obsługę telefonu. Wyprowadzone do przodu kanały akustyczne kierują dźwięk w stronę użytkownika. Dzięki temu rozmowa z włączonym trybem głośnomówiącym przebiega lepiej, niż gdy nie mamy na telefonie żadnego etui. Również nasi rozmówcy będą nas słyszeć zdecydowanie wyraźniej.

Poziom naładowania wbudowanego ogniwa sprawdzimy za pomocą czterech diod LED znajdujących się z tyłu urządzenia. Wystarczy nadusić niewyróżniający się przycisk, który w zależności od zapalonych diod, poinformuje o poziomie naładowania baterii. Pojemność 2 750 mAh pozwala na zmagazynowanie energii, która naładuje w pełni rozładowaną baterię iPhone’a 6 do 100%.

mophie_3044_juice_pack_air_for_1110782

Juice Pack Air to nie tylko praktyczne rozwiązanie problemu z rozładowującą się baterią smartfonu przed zakończeniem pracy. To także solidne zabezpieczenie delikatnego smartfonu Apple przed uszkodzeniami mechanicznymi – upadkiem, zarysowaniem itp. Odporne na uszkodzenia tworzywo TPU, z którego powstała obudowa, z powodzeniem uchroni nasz telefon podczas upadku na twardą powierzchnię. Lekko wystająca krawędź ponad ekran LCD uchroni szkło telefonu przed zarysowaniami, gdy zdarzy nam się położyć telefon wyświetlaczem do zabrudzonej powierzchni.

dock-jp5-desk-gld_jpa-ip5-gld_docked_charging_2000px

            Co warto odnotować, etui jest ładowane za pomocą kabla microUSB dołączonego do zestawu. Jednak sam kabel służy nie tylko do doładowania baterii Aira. Podczas ładowania baterii możemy za pomocą tego przewodu z powodzeniem synchronizować telefon z komputerem, bez konieczności demontażu obudowy. To duża zaleta, którą nie zawsze się spotyka w tego typu rozwiązaniach.

            Etui ma wyprowadzenia przy złączu ładowania dedykowane do współpracy ze stacją dokującą marki MOPHIE. Dzięki temu, wracając do domu, nie trzeba szukać kabla najczęściej zawiniętego gdzieś za biurkiem. Wystarczy umieścić telefon w stacji dokującej, a ta rozpocznie ładowanie. To bardzo ładne i praktyczne rozwiązanie.

 

Michał Gruszka

DSC_0363

WERDYKT

Największą zaletą Juice Pack Air są jego rozmiary. To najsmuklejsze etui z wbudowaną baterią, jakie do tej pory widziałem. Etui jest ciężkie, ale jest to masa do zaakceptowania dla każdego użytkownika. Możliwość doładowania rozładowującej baterii w dowolnym czasie i miejscu zupełnie ją rekompensuje.

DSC_0370

 

ZALETY

Smukła obudowa z wbudowaną baterią

Możliwość ładowania i synchronizacji w tym samym czasie

Pojemna bateria zamknięta w stosunkowo lekkiej i niewielkiej konstrukcji

Wysoka jakość materiału i wykończenia

Zapewnia ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi

 

WADY

Nadal czuć masę całości, nosząc telefon w kieszeni

Ładowanie kablem microUSB, zamiast Lightening

Mimo dużej pojemności, tylko jedno pełne ładowanie baterii iPhone’a

Cena w okolicach 350 złDSC_0374

 

DSC_0373

DSC_0371

 

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Nowe ceny iPhone'ów …

Opublikowane przez - 29 kwietnia 2015 0
Play zmienił cenniki iPhone,ów 6 i 6 Plus. Na oficjalnym blogu operator tłumaczył się, że nie zawsze udaje się wprowadzić…