Test Samsung EJ-CT700 – Klawiatura do taba

MobilityAutor:

sec_EJ-CT700KWKG_001_EJ-CT700_white

Samsung po raz kolejny potwierdza, że potrafi robić ładne, a ponadto funkcjonalne akcesoria, niestety, zbyt drogie. Samsung EJ-CT700 to pełnowymiarowa klawiatura QWERTY, ciekawie wkomponowana w praktyczne etui. Produkt jest przeznaczony dla flagowego tabletu Galaxy Tab S 8.4.

Klawiatura jest staranie wykonana, z widoczną dużą dbałością o szczegóły, a ponadto utrzymana w stylistyce tabletu, dla którego została stworzona. Obudowa akcesorium zachowała taką samą wzorzystą fakturę, jaką znajdziemy na tyle Galaxy Taba S, dzięki czemu można odnieść wrażenie, że stanowią one integralną całość.

Klawiatura wydaje się lekka (260 g), choć w porównaniu z Galaxy Tab S (298 g), jej waga może wydawać się spora. Całość waży 558 g, co jest do zaakceptowania.

 EJ-CT700MWEGDE-84-0

Połączenie

Sposób mocowania nie jest skomplikowany. Klawiatura ma odpowiednią wnękę, w którą po prostu wkładamy poziomo urządzenie. Nie jest to może perfekcyjne rozwiązanie, przez co nadaje się tylko do pracy na stabilnych powierzchniach. Niestety, klawiatura nie spełnia roli stacji dokującej, dlatego za jej pomocą nie naładujemy urządzenia. Połączenie jest możliwe tylko przez Bluetooth. Parowanie urządzeń odbywa się stosunkowo szybko. Wystarczy przytrzymać dedykowany klawisz (odpowiednio oznaczony), tak aby wymusić tryb wyszukiwania, następnie wykryć akcesorium w tablecie i wpisać odpowiednią sekwencję cyfr bezpośrednio na klawiaturze.

EJ-CT700UWEGWW-52-0

Samsung EJ-CT700 może służyć jako praktyczne etui. Wystarczy po skończonej pracy położyć Galaxy Tab S ekranem w dół, tak aby boczna część weszła częściowo w miejsce, które znajduje się tuż za wnęką stanowiącą podstawkę. Na rogach zastosowano gumowe wsporniki uniemożliwiające bezpośredni kontakt klawiszy z ekranem. Po złożeniu należy zabezpieczyć całość poprzez zamknięcie zaczepu utrzymującego. Zatrzask trzyma mocno i pewnie, nie dojdzie więc do niekontrolowanego wypadnięcia tabletu w czasie transportu czy przenoszenia.

 

Klawisze

Na stosunkowo małej powierzchni zdołano pomieścić aż 64 klawisze, łącznie z kursorami i sporą spacją, wszystko umiejscowione w pięciu rzędach. Do tego dochodzi przycisk służący do parowania, dwie diody powiadomień, włącznik i złącze microUSB do ładowania wbudowanego akumulatora litowo-polimerowego o niedużej pojemności 200 mAh. Praktycznie całą powierzchnię roboczą stanowią pełnowymiarowe klawisze, oddalone od siebie równomiernie o ok. 4 mm (15,1 mm – rozstaw klawiszy, licząc od środka każdego z nich). Wyjątkami są górny i dolny rzędy klawiatury, w których skład wchodzą niemal same klawisze numeryczne i funkcyjne.

EJ-CT700MWEGDE-99-0

Klawiatura pomimo swojej niepozorności oferuje wysoki komfort pracy. Skok klawiszy wynosi zaledwie 1,5 mm, co jest optymalnym rozwiązaniem w tak płaskim akcesorium. Pracę ułatwia zestaw klawiszy funkcyjnych, które znacznie podnoszą funkcjonalność całości. Warto jednak podkreślić, że są one przeznaczone tylko dla systemu Android. Jednak największą zaletą tego produktu jest pełna obsługa polskich znaków diakrytycznych, bez potrzeby instalowania dodatkowych programów. Wystarczy po sparowaniu, w ustawieniach tabletu wybrać język polski dla połączonego akcesorium. Następnie po tej operacji polskie znaki uzyskamy przez przytrzymanie prawego ALT-a, tak jak to ma miejsce w standardowej klawiaturze.

 

Michał Zawada

 EJ-CT700MWEGDE-219896-0

WERDYKT

Samsung zaoferował ciekawe połączenie stylowego wzornictwa z praktycznym zastosowaniem pełnowymiarowej klawiatury QWERTY. Dzięki temu Galaxy Tab S, który jest przeznaczony głównie do konsumpcji multimedialnych treści, zyskał dodatkowe punkty, bo zmienił się w praktyczne narzędzie pracy. Niestety, po raz kolejny przesadzono z ceną (399 zł), zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę zamienniki mniej znanych firm.

EJ-CT700MWEGDE-239245-0

W SKRÓCIE

Samsung EJ-CT700:

 

  • Sposób połączenia – Bluetooth
  • Dostępne złącze – microUSB
  • Liczba klawiszy – 64
  • Rozstaw klawiszy – 15,1 mm
  • Skok klawiszy – 1,5 mm
  • Bateria – litowo-polimerowa 200 mAh
  • Wymiary – 187,8 x 78 x 7,5 mm
  • Waga – 260 g
  • Kolory – brązowy, biały

 

ZALETY

Duży komfort pracy

Obsługa polskich znaków

Wysoka jakość wykonania

Przemyślana forma etui

 

WADY

Zbyt wysoka cena

Sposób mocowania

 

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Mobility

Mobility

Jako marka istniejemy na rynku od 2001 roku. Swoją obecność podkreślamy przede wszystkim wydawaniem magazynu „Mobility”, który zaledwie po kilku latach został uznany na rynku jako największy i najbardziej popularny miesięcznik o smartfonach i najnowszych technologiach mobilnych.

Powiązane